REKLAMA

 

REKLAMA
2020-11-19 20:16:49
Wojciech Staniec

Łomża Vive wygrywa w Skopje! Kielczanie lepsi od Vardaru

Łomża Vive wygrywa na trudnym terenie w Skopje. Kielczanie pokonali Vardar 33:29 i utrzymał lidera grupy A Ligi Mistrzów.

Nie tak początek tego spotkania mogli sobie wyobrażać kielczanie, którzy co prawda po bramce Nikolasa Tournata prowadzili, ale kolejnych pięć bramek rzucili gospodarze. Przez ten czas Łomża Vive popełniała sporo błędów w ataku, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze.

REKLAMA

Dość szybko mistrzowie Polski jednak wrócili na odpowiedni tor. Zła passę w 8. minucie przełamał Artsiom Karaliok, a w 13. po trafieniu Angela Fernandeza Pereza był remis. Później uaktywnił się Alex Dujshebaev i to za sprawą Hiszpana w 20. minucie Łomża Vive wyszła na pierwsze prowadzenie w tym meczu.

Kielczanie poprawili grę w obronie, dużo parad notował Andreas Wolff i dzięki temu jego koledzy z pola mogli wyprowadzać liczne kontry. Na lewym skrzydle szansę dostał Michał Olejniczak. Na jedną akcję pojawił się też Uładzislau Kulesz, miało to miejsce, w chwili gdy mistrzowie Polski grali w przewadze. Białorusin potężnym rzutem zdobył bramkę.

Po pierwszej połowie Łomża Vive prowadziła trzema bramkami i na taki obrót spraw nie mogła narzekać.

Od początku drugiej połowy mistrzowie Polski utrzymywali 2-3 bramki przewagi. W 43. minucie spotkania Patryk Walczak doprowadził do remisu po 21. Chwilę później Goce Georgievski dał Vardarowi prowadzenie 22:21.

Chwilę później Vardar mógł odskoczyć na dwa trafienia, ale to kielczanie wyprowadzili dwie kontry i znów wygrywali. Gra mistrzów Polski mocno się poprawiła, znów bronił Andreas Wolff. Efekt? 28:24 w 53. minucie. 

Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i dwa punkty pojechały do Kielc.

Vardar Skopje - Łomża Vive Kielce 29:33 (13:16)

Vardar: Ristovski, Cantegrel - Walczak 2, Stoiłow 3, Dimitrioski, Georgievski 4, Dissinger 1, Jotić 6, Kalarash 1, Gadza 1, Cupić 4, Taleski 1, Dibirov 5, Vujin, Vekić, Mishevski

Łomża Vive: Wałach, Wolff - Vujović 1, Olejniczak, Sićko 2, A. Dujshebaev 10, Tournat 4, Karacić 2, Lijewski, Kulesz 2, Moryto, Fernandez Perez 1, D. Dujshebaev 3, Gębala 2, Karaliok 3, Gudjonsson 2.  

Kto był najlepszym zawodnikiem Łomży Vive Kielce w tym meczu?


Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: