2020-11-17 20:14:44

Niedźwiedzie ujarzmione. Cenne wyjazdowe zwycięstwo Orlen Wisły Płock

Po ciężkim meczu Orlen Wisła wywozi z Rosji dwa punkty. Płocczanie ograli na wyjeździe Czechowskie Niedźwiedzie i wygrali drugi mecz w tym sezonie Ligi Europejskiej.

Gospodarze zaczęli ten mecz od dwóch bramek. „Nafciarze” złą passę przełamali dopiero w 5. minucie, gdy z karnego trafił Michał Daszek. Reprezentant Polski kapitalnie wszedł w to spotkanie, bo zdobył cztery kolejne bramki dla płockiego zespołu. W 13. minucie trafił Leo Dutra i Orlen Wisła prowadziła 6:3.

Pierwsze trafienie uaktywniło na Brazylijczyka, który był bardzo aktywny i wziął na siebie ciężar gry, ale był też nieskutecznie, przed przerwą rzucił dwie bramki na osiem prób. W bramce Orlen Wisły dobrze spisywał się też Adam Morawski. Gra wicemistrzów Polski mogła się podobać i w 22. minucie prowadzili oni 11:7.

Niestety – ale trzy kolejne bramki padły łupem Czechowskich Niedźwiedzi i ich strata zmalała do jednej bramki. W tym czasie płocczanie musieli sobie radzić z grą w osłabieniu. Ostatecznie po pierwszej połowie Orlen Wisła prowadziła 13:11.

Po przerwie oglądaliśmy wyrównane spotkanie, Rosjanie odrabiali straty i w końcu w 40. minucie doprowadzili do remisu 18:18. Kolejne minuty to zacięta gra gol za gol. Płocczanie znów mieli nieznaczną przewagę 1-2 bramek. Nie mogło być więc mowy o rozluźnieniu.

W 49. minucie znów mieliśmy remis, a chwilę wcześniej w płockiej bramce pojawił się Ivan Stevanović.

Orlen Wisła nie podłamała się chwilową stratą prowadzenia i po chwili odskoczyła na trzy trafienia, a do tego grała w przewadze jednego zawodnika. Jednak po karze Zoltana Szity siły wyrównały się. W końcówce obie drużyny popełniły sporo błędów - ale to płocczanie okazali się lepsi i to oni cieszyli się z dwóch punktów i wygranej.

Czechowskie Niedźwiedzie - Orlen Wisła Płock 27:28 (11:13)

Czechowskie Niedźwiedzie: Pavlenko, Grushko, Stelmakh - Kornev 3, K. Kotov 2, Andreev 5, Ostaschenko 3, A. Kotov 4, Kiselev 2, Kulak 2, Furtsev 1, Larin, Kosorotov 5, Gribkov, Ovchinnikov, Borovoi

Orlen Wisła: Stevanović, Morawski - Terzić 1, Mindegia 1, Vejin, Daszek 8, Stenmalm, Mihić 4, Serdio Gutin 2, Szita 4, Czapliński, Dutra 3, Ilić 5

Kto był najlepszym zawodnikiem Orlen Wisły w tym meczu?