2020-10-11 09:15:14

Bolesna porażka osłabionego THW Kiel. Mistrzowie Niemiec rozbici w Bundeslidze

THW wpadło w spore problemy na początku sezonu. "Zebry" straciły ważnych zawodników, a teraz dostały lanie w Bundeslidze.

Mistrzowie Niemiec mają potężne problemy kadrowe - kontuzjowani są Nikola Bilyk, Niklas Landin, Sander Sagosen, a na ostatnim treningu ze składu wypadł Sven Ehrig.

Trener Filip Jicha musiał liczyć na wsparcie 34-letniego Australijczyka -  Bevana Calverta, który jest asystentem trenera THW u-23 (ostatecznie nie pojawił się na boisku), 42-letniego trenera bramkarzy - Mattiasa Anderssona (wznowił karierę po dwóch latach przerwy) oraz pozyskanego niedawno Oskara Sunnefeldta.

Osłabione "Zebry" pojechały na mecz z HSG Wetzlar i dostały srogie lanie!

Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 18:11, w drugie części meczu kontrolowali boiskowe wydarzenia i zasłużenie wygrali 31:22.

W środku tygodnia THW miało grać w Lidze Mistrzów z Motorem Zaporoże, ale z powodu 14 zakażeń koronawirusem w zespole z Ukrainy przełożono ten mecz.