REKLAMA

 

REKLAMA
2020-09-16 01:00:34
Ewa Basak

Nowy sezon Ligi Mistrzów czas start! Łomża Vive Kielce rozpoczyna rozgrywki we Flensburgu

Sympatycy piłki ręcznej czekali na ten moment aż sześć miesięcy… W końcu wraca Liga Mistrzów! W środę w pierwszym meczu nowego sezonu europejskich rozgrywek Łomża Vive Kielce zmierzy się na wyjeździe z SG Flensburg-Handewitt. 

Po ponad sześciu miesiącach przerwy wraca Liga Mistrzów. Z powodu pandemii koronawirusa Europejska Federacja Piłki Ręcznej oficjalnie 13 marca zawiesiła rozgrywki i odwołała mecze 1/8 i  1/4 finału, w których rywalizowałyby dwa kluby z Polski – Łomża Vive Kielce i Orlen Wisła Płock. Przypomnijmy także, że Final4 sezonu 2019/2020 zostanie rozegrane pod koniec bieżącego roku (28 – 29 grudnia). W turnieju powalczą cztery drużyny – THW Kiel, Telekom Veszprem, FC Barcelona i PSG. 

REKLAMA

Sezon 2020/2021 Ligi Mistrzów czas zacząć! W tym sezonie w rozgrywkach będzie rywalizowało 16 drużyn. Z Polski zagra Łomża Vive Kielce, która trafiła do grupy A (Vardar, PSG, FC Porto, MOL-Pick Szeged, SG Flensburg-Handewitt, Mieszkow Brześć, Elverum). Mistrzowie Polski w pierwszym meczu zmierzą się na wyjeździe z niemieckim SG Flensburg-Handewitt.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa swój ostatni mecz w Lidze Mistrzów rozegrali 29 lutego, kiedy po pasjonującym pojedynku pokonali w Hali Legionów TWH Kiel 32:30. Następnie kielczanie mieli zagrać mecz 1/8 finału z Celje Pivovarna Laśko, ale z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zostały zawieszone. - To na pewno będzie wyjątkowy dzień. Gdy już wejdę do hali i rozpocznę rozgrzewkę, emocje wejdą na najwyższy poziom! W dzień meczu czuję motylki w brzuchu – przyznaje skrzydłowy Łomży Vive Kielce, Arkadiusz Moryto. 

"Żółto – biało – niebiescy" rozegrali dwa ligowe spotkanie, w których pewnie pokonali swoich rywali. W pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi pokonali Torus Wybrzeże Gdańsk 34:25 oraz Sandra SPA Pogoń Szczecin 37:22. - Mamy drużynę głodną zwycięstw, wielu nowych i młodych zawodników. My wszyscy chcemy już zagrać mecz Ligi Mistrzów, niektórzy nawet pierwszy w życiu! Myślę więc, że motywacji nam nie zabraknie. Uważam, że jesteśmy faworytami, ale musimy udowodnić to jeszcze na boisku – mówi Andreas Wolff. 

- Flensburg ma świetnych bramkarzy. Obaj są bardzo stabilni i zawsze wspierają zespół interwencjami. W ostatnim roku, czy nawet jeszcze wcześniej, z Mattiasem Anderssonem, Flensburg nie miał chyba żadnego meczu, w którym bramkarze wypadliby słabo. Ewentualnie była to liczba spotkań bliska zeru. Nasi rywale zwykle mają świetną obronę, zobaczymy jak to wypadnie w środę, bo jednak brakuje im teraz kilku zawodników na środku. Niemniej, ci dwaj bramkarze są bardzo trudni do pokonania, jeśli dobrze wejdą w mecz, naszym zawodnikom będzie bardzo trudno zdobywać bramki. Myślę jednak, że mamy jednych z najlepszych strzelców na świecie w naszych szeregach, którzy poradzą sobie z tym wyzwaniem - dodaje bramkarz mistrzów Polski.

W Niemczech nie wystartowała jeszcze liga i SG Flensburg-Handewitt nie miał okazji zagrać meczu o stawkę przed środowym starciem w Lidze Mistrzów. Czy będzie to atut dla kieleckiej drużyny?

Latem do drużyny SG Flensburg dołączyło trzech zawodników - Mads Mensah Larsen (Rhein-Neckar Löwen), Franz Semper (SC DHfK Leipzig), Lasse Møller (GOG). A z klubem pożegnali się Holger Glandorf, Simon Jeppsson (HC Erlangen), Michał Jurecki (Azoty Puławy), Jens Schöngarth (Sporting Lissabon), Anders Zachariassen (GOG). Niemiecki zespól jeszcze przed startem Ligi Mistrzów  ma problemy kadrowe, ponieważ z kontuzją zmagają się Johannes Golla, Jacob Heinl oraz przechodzący jeszcze rehabilitację Simon Jensen. Władze klubu aktywnie musiały działać na rynku transferowym i udało się podpisać jeszcze umowę z nowym obrotowym. Domen Sikosek Pelko został wypożyczony do końca roku z Logrono La Rioja. 

Mecze kielczan z SG Flensburg-Handewitt zawsze są bardzo zacięte i na pewno w środę czeka na wiele sportowych emocji i piłki ręcznej na najwyższym poziomie. Czy zespół Talanta Dujszebajwa rozpocznie nowy sezon Ligi Mistrzów od zwycięstwa? 

Pojedynek 1. kolejki Ligi Mistrzów SG Flensburg-Handewitt - Łomża Vive Kielce odbędzie się w środę, 16 września o godzinie 20:45. 

Mecz we Flensburgu zakończy się:


Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: