REKLAMA

 

REKLAMA
2020-09-15 11:57:54
Mateusz Kaleta

Liga Mistrzów nie ruszyła, a już odwołano mecz! MOL-Pick Szeged nie zagra z PSG

To będzie trudny sezon i duże wyzwanie dla Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. W środę rusza nowy sezon Ligi Mistrzów, a dzień przed inauguracją EHF postanowiła o odwołaniu spotkania MOL-Pick Szeged z Paris Saint Germain. Powodem - koronawiurs w drużynie gospodarzy. To spotkanie miało być meczem tygodnia Ligi Mistrzów.

W poniedziałek węgierski klub poinformował opinię publiczną o pozytywnym wyniku testów jednej z osób z otoczenia drużyny. Nie zdradził jednak, czy chodzi o zawodnika, czy pracownika. Błyskawicznie podjęto decyzję o kwarantannie osób (zawodników, trenerów i pracowników klubu), którzy mieli kontakt z zakażonym.

W związku z zaistniałą sytuacją treningi pierwszego zespołu Pick, jak i wszystkie aktywności w klubie zostały zawieszone. We wtorek EHF podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanego na środę na godz. 18:45 meczu tej drużyny z PSG. - Europejska Federacja wyznaczy nowy termin rozegrania meczu - poinformowano w komunikacie na oficjalnej stronie rozgrywek.

MOL-Pick Szeged jest grupowym rywalem Łomży Vive Kielce. Węgrzy mają przyjechać do Kielc w przyszłym tygodniu - w 2. kolejce zmagań grupowych Ligi Mistrzów. Na tę chwilę nie zapadły jeszcze żadne decyzje w sprawie jego organizacji.
Zobacz więcej: