2017-01-23 17:04:00

Chile ograło Japonię i zajęło 21. miejsce

Za nami kolejny mecz Pucharu Prezydenta. W pojedynku o 21. miejsce Chile pokonało Japonię 35:29.

Reprezentacja Chile może mówić o ogromnym pechu, gdyż bardzo niewiele zabrakło jej do wyjścia z grupy i awansu do 1/8 finału. Zawodnicy tej drużyny musieli się zadowolić walkę w Pucharze Prezydenta i zajęli w nim 21. miejsce.

Przez pierwszy kwadrans na prowadzeniu byli Japończycy. Dopiero później do głosu doszli Chilijczycy i powoli zaczęli budować przewagę. Pierwszą połowę wygrali pięcioma bramkami (17:12).

Dobrze grali Sebastian Ceballos i Erwin Feuchtman, którzy rzucili po osiem bramek. Po przerwie pojedynek był bardziej wyrównany, ale przewaga zawodników z Ameryki Południowej była decydująca i ostatecznie wygrali oni 35:29.

Japonia - Chile 29:35 (12:17)

Następny artykuł: Bahrajn lepszy od Angoli