2020-08-26 23:06:37
Ewa Basak

Do II ligi dołącza drużyna Grupa Azoty SPR II Tarnów

W nowym sezonie II ligi zagra Grupa Azoty SPR II Tarnów. Drużyna będzie rywalizowała w grupie czwartej. 

W Tarnowie kibice w przyszłym sezonie będą mogli oglądać zmagania  drużyny nie tylko w PGNiG Superlidze, ale także w II lidze. Trenerami Grupy Azoty SPR II Tarnow będą Marcin Janas oraz Szczepan Greczyński.

"Niebiesko-biali chcą budować silny ośrodek piłki ręcznej w Tarnowie. Tarnowski klub chce zarażać sportową pasją najmłodszych mieszkańców Tarnowa i okolic, wspierać ich rozwój i wyłaniać talenty, które będą mogły zaprezentować się w przyszłości na superligowym parkiecie.

Zespół Grupa Azoty SPR II Tarnów będzie oparty na zawodnikach grających w zespołach juniorów i juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.

"W czwartej grupie drugiej ligi występować będzie w najbliższym sezonie 14 zespołów. Ze względu na  ciężką sytuację ekonomiczną niektórych klubów, spowodowaną koronawirusem, prowadzący rozgrywki Śląski Związek Piłki Ręcznej zdecydował o podziale tej czternastki na dwie grupy. W grupie „B” rywalami Grupy Azoty SPR II Tarnów będą: AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce, HLB Buskowianka Busko-Zdrój, Łomża Vive Kielce II, SMS ZPRP II Kielce, SPR Orzeł Przeworsk oraz Stal II Mielec. W grupie „A” zagrają: ASPR Zawadzkie, AZS AGH Kraków, MOSiR Bochnia, SMS ZPRP III Kielce, SPR Górnik Zabrze, SPR Grunwald Ruda Śląska i SUMKS Jedynka Myślenice.Rywalizacja w grupach przebiegać będzie systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Do grupy mistrzowskiej awansują po cztery najlepsze zespoły, pozostałe zespoły będą rywalizować o miejsca 9-14. Mecze w rundach trzeciej i czwartej rozegrane zostaną również systemem każdy z każdym, z zaliczeniem wyników z dwóch pierwszych rund" - czytamy w komunikacie tarnowskiego klubu. 

źródło:spr-tarnow.pl