2017-01-22 17:35:00

Zwycięstwo Argentyny. Polska poznała poniedziałkowego rywala

Reprezentacja Argentyny po pierwszej połowie prowadziła z Arabią Saudyjską 10:8, a ostatecznie wygrała 24:22. W poniedziałek o 20 zawodnicy z Ameryki Południowej będą rywalami Polaków w walce o 17. miejsce na mistrzostwach.

To nie było wielkie spotkanie. Obie drużyny nie spisywały się zbyt dobrze. W pierwszej połowie zarówno Arabia Saudyjska, jak i Argentyna miały skuteczność w ataku poniżej 50 procent.

Faworytem była Argentyna, która musiała sobie radzić bez swojej największej gwiazdy, środkowego rozgrywającego występującego na co dzień w Montpellier - Diego Simoneta. Zawodnicy z Ameryki Południowej wygrywali przez większość tej części meczu, ale nieznacznie. Na przerwę schodzili przy stanie 10:8 i wydaje się, że był to wynik uczciwy.

Po przerwie zarysowała się przewaga Argentyńczyków, którzy wygrali 24:22.

I to właśnie Argentyna będzie w poniedziałek 23 stycznia rywalem Polski w meczu o 17. miejsce mistrzostw świata. Początek meczu o godzinie 20.

Arabia Saudyjska - Argentyna 22:24 (8:10)