REKLAMA

 

REKLAMA
2020-07-29 14:41:39
Ewa Basak

Walther: Haslum to dobry przeciwnik i mamy spore szanse na awans do kolejnej rundy

Jak ocenia rywala w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej trener Azotów Puławy? - Mamy czas na to, żeby dobrze przygotować się pod tego rywala i pod ten konkretny styl. Myślę, że to dobry przeciwnik i mamy spore szanse na awans do kolejnej rundy.

28 lipca odbyło się losowanie pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Azoty Puławy zmierzą się z norweską drużyną Haslum Handballklubb.

REKLAMA

- To młoda drużyna, grają szybko, typowy skandynawski styl piłki ręcznej. To drużyna, która bardzo szybko biega. Mamy czas na to, żeby dobrze przygotować się pod tego rywala i pod ten konkretny styl. Myślę, że to dobry przeciwnik i mamy spore szanse na awans do kolejnej rundy – skomentował szkoleniowiec puławian, Lars Walther.

Haslum Handballklubb zajął piąte miejsce w lidze norweskiej. Rozgrywki zostały wcześniej zakończone z powodu pandemii koronawirusa. 

Jak ocenia rywala Dawid Dawydzik? - Na pewno jest to jedna z tych słabszych drużyn, na które mogliśmy trafić, ale nie ma co się cieszyć, ponieważ w poprzednim sezonie cieszyliśmy się z Gwardii Opole, a wiemy jak to się skończyło. Następnie cieszyłem się ze Szwajcarii w grupie na  Mistrzostwach Europy i każdy zna końcowy wynik. Na pewno mamy czas na przygotowanie się pod tę drużynę, obejrzymy ich grę na wideo. Wydaje mi się, że faworyta w tych meczach nie będzie. 

- Wiem także, że stracili Erlenda Mamelunda, ich największą gwiazdę, pokroju naszego Michała Jureckiego - dodaje trener Azotów. 

źródło: azoty-pulawy.pl

fot. Azoty Puławy 
Zobacz więcej: