REKLAMA

 

REKLAMA
2020-07-09 17:59:49
Ewa Basak

Słoweński talent w FC Barcelonie. Umowa podpisana na cztery lata

Utalentowany reprezentant Słowenii Domen Makuc od przyszłego sezonu będzie występował w FC Barcelonie. Umowa będzie obowiązywała do 2024 roku. 

Domen Makuc należy do grona najbardziej obiecujących graczy w Europie. Młody zawodnik wcześniej grał w RK Celje Pivovarna Laško, ale latem Słoweniec zmieni klubowe barwy. Rozgrywający rozpocznie swoją przygodę w FC Barcelonie. 

REKLAMA

W sezonie 2016/2017 roku zadebiutował w Lidze Mistrzów. W europejskich rozgrywkach zagrał w 26 meczach i zdobył 31 bramek. 

- Wierzę, że Domen zdobył tutaj bardzo potrzebną wiedzę i doświadczenie, które wykorzysta ze swoim talentem w Barcelonie i tam też zabłyśnie – zaznacza prezes RK Celje Pivovarna Laško, Jernej Smisl. 

Z powodu pandemii koronawirusa zawodnik nie mógł podziękować drużynie i kibicom za wspólną grę i wsparcie, które otrzymywał. -  Przede wszystkim chciałbym podziękować fanom, którzy cały czas nas wspierali i przepraszam, że nie mogłem się pożegnać z nimi i wszystkimi innymi na boisku. Dzięki klubowi Celje, , że mogłem się rozwijać i przejść do następnego kroku w mojej karierze. Było to możliwe dzięki wszystkim moim trenerom, dzięki ich pomocy zrobiłem postęp i nauczyli mnie wiele. W Celje czułem się świetnie, wszystko, czego młody piłkarz ręczny może sobie życzyć na ścieżce piłki ręcznej – przyznaje reprezentant Słowenii. 

Domen Makucw FC Barcelonie będzie uczył się od najlepszych – Luka Cindrić. Aron Pálmarsson i Raúl Entrerríos będą kolegami z klubu. Są jednymi z najlepszych graczy na świecie. Chcę się z nimi spotkać i uczyć się od nich – dodaje na koniec. 

RK Celje Pivovarna Laško i FC Barcelona osiągnęły porozumienie o statecznej współpracy, w ramach której kluby będą dzielić się wiedzą i metodami pracy w zakresie szkolenia technicznego swoich trenerów. 

Źródło: rk-celje.si, fcbarcelona.cat

Fot.: fcbarcelona.cat
Zobacz więcej: