2017-01-20 15:40:00

Pierwsze zwycięstwo Argentyny na mistrzostwach

Wygrana z Bahrajnem była pierwszym triumfem Argentyńczyków na tych mistrzostwach świata. Zawodnicy z Ameryki Południowej po pierwszej połowie prowadzili 13:8, a ostatecznie wygrali 26:17.

Stawką tego meczu było piąte miejsce w grupie, a więc prawo gry o 17. lokatę w mistrzostwach i Puchar Prezydenta. Zarówno Argentyna, jak i Bahrajn nie miały już szans - nawet teoretycznych na awans do 1/8 finału, gdyż przegrały cztery wcześniejsze pojedynki.

Argentyńczycy byli faworytem, ale musieli sobie radzić bez swojej największego gwiazdy, Diego Simoneta. Prowadzili oni od samego początku, a ich przewaga rosła z minuty na minutę i na przerwę schodzili prowadząc pięcioma bramkami (13:8)

Słabo spisywał się bramkarz Bahrajnu - Mohamed A. Husan Abdulla, który musiał dość często wyjmować piłkę z siatki. O wiele lepiej spisywał się jego vis-a-vis w bramce Agentyny - Matias Schulz, który długimi momentami miał ponad 50 procent skuteczności.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ już zmianie i Argentyna wygrała 26:17.

Bahrajn - Argentyna 17:26 (8:13)