2020-06-12 11:50:01

Alex Dujshebaev w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów! Znamy All-star Team

Znamy wyniki głosowania do drużyny gwiazd Ligi Mistrzów! Jeden zawodnik z PGE VIVE Kielce znalazł się wśród wyróżnionych graczy. Alex Dujshebaev został wybrany najlepszym prawym rozgrywającym.

Z powodu pandemii koronawirusa Europejska Federacja Piłki Ręcznej anulowała mecze 1/8 i 1/4 finału Ligi Mistrzów. Turniej Final4 został zaplanowany na 28 i 29 grudnia. W Kolonii powalczą dwie najlepsze drużyny z grupy A i B – THW Kiel, Telekom Veszprem, FC Barcelona, PSG.

Mimo tego, że europejskie rozgrywki zostały przerwane EHF chciała docenić grę zawodników, dlatego też tradycyjnie została wybrana drużyna gwiazd sezonu 2019/2020.

Najwięcej reprezentantów w All- star Team ma Telekom Veszprem. Z węgierskiego klubu zwyciężyli w kategoriach najlepszy lewoskrzydłowy - Manuel Strlek, najlepszy obrońca - Blaz Blagotinsek, najlepszy trener - David Davis.

W drużynie gwiazd znalazł się jeden zawodnik z PGE VIVE Kielce – Alex Dujshebaev. W kategorii najlepszy prawy rozgrywający nominowani byli także: Valentin Porte (Montpellier HB), Amine Bannour (C.S. Dinamo Bucuresti), Jorge Maqueda (MOL-Pick Szeged), Nedim Remili (Paris Saint-Germain Handball), ale wygrał zawodnik z kieleckiego klubu. Z zespołu mistrza Polski nominowani do o All- Star Team byli również Andreas Wolff,  Arciom Karalek, Blaž Janc.