REKLAMA

 

REKLAMA
2020-05-22 09:43:08
Ewa Basak

Oni mają piłkę ręczną we krwi. Najlepsza rodzina w świecie handballu? 

Która rodzina odgrywa znaczącą role w świecie piłki ręcznej? EHF przygotowała ciekawe głoswowanie. Wyróżniona została dobrze znana polskim kibicom rodzina Dujshebaev (PGE VIVE Kielce). 

W piłce ręcznej nie brakuje słynnych rodzin, którzy odgrywają znaczą rolę w dyscyplinie. Europejska Federacja Piłki Ręcznej przygotowała specjalne głosowanie. Która rodzina ma największy wpływ w świecie handballu?  

REKLAMA

W pierwszej rundzie rywalizowało osiem rodzin (Richardson, Karabatić, Dujshebaev, Entrerrios, Lunde, Solberg, Hammerseng-Edin, Kristiansen), które były ułożone w pary – głosowanie odbywało się w dniach 20 – 21 maja. Następnym etapem będą półfinały w dniach 21–24 maja i  finał w dniach 25–28 maja.

EHF wyróżniła trójkę wspaniałych z drużyny PGE VIVE Kielce. W zespole "żółto – biało – niebieskich" możemy oglądać rodzinę Dujshebaev – Talant, który pełni rolę szkoleniowca i dwóch synów Alexa i Daniela, którzy idą w ślady ojca i zachwycają na parkietach, siągając kolejne sukcesy. W pierwszej rundzie rodzina Dujshebaev otrzymała więcej głósów niż rodzina Entrerrios i awansowała dalej. 

Głosować można TUTAJ
Zobacz więcej: