2017-01-18 15:32:00

Egipt przypieczętował awans do fazy pucharowej

Bardzo cenne zwycięstwo odniosła reprezentacja Egiptu, która ograła Argentynę 31:26, do przerwy prowadząc 13:10. Ten wynik oznacza, że ta drużyna awansuje do fazy pucharowej mistrzostw.

Argentyńczycy w poprzednim meczu z Katarem zasłynęli z tego... że w ciągu 30. minut rzucili dwie bramki, co było wynikiem dramatycznym i wręcz ośmieszającym. Teraz zawodnicy z Ameryki Południowej zaczęli lepiej i w 7. minucie mieli na swoim koncie trzy trafienia. Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem Egipcjan, którzy mieli przewagę przez większą całość meczu, jednak nie na tyla, aby mogli poczuć się pewni.

Po przerwie trener Argentyńczyków musiał dość szybko wziąć czas (w 37. minucie), gdyż gra jego zespołu posypała się i miała sześć bramek straty. Wiele to jednak nie zmieniło, gdyż zawodnicy z Afryki w dalszym ciągu utrzymywali bezpieczną przewagę i wygrali 31:26.

Argentyna - Egipt 26:31 (10:13)