REKLAMA

 

REKLAMA
2020-03-17 07:52:45
Wojciech Staniec

Zmiana w sztabie szkoleniowym PGE VIVE? Uros Zorman może odejść z kieleckiego zespołu

W przyszłym sezonie Uros Zorman raczej nie będzie już drugim trenerem PGE VIVE Kielce - informuje "Gazeta Wyborcza Kielce".

Uros Zorman jest asystentem Talanta Dujszebajewa drugi sezon. Wcześniej tę funkcję sprawował Tomasz Strząbała. 

REKLAMA

Słoweniec ma oferty z klubów Ligi Mistrzów, już latem 2019 roku interesował się nim Vardar Skopje, ale ostatecznie został w Kielcach. Według "GW Kielce" Zorman może objąć Celje Pivovarną Laśko, czyli klub, w którym grał przez wiele lat, wygrał Ligę Mistrzów i to z niego trafił do VIVE w 2011 roku. Zorman w Kielcach obecnie jest sam i wiadomo, że powrót do Słowenii sprawiłby, że spędzałby z rodziną więcej czasu.

Kto mógłby zastąpić Zormana? Opcji jest kilka. Mówi się o Krzysztofie Lijewskim i Mariuszu Jurkiewiczu. Pierwszy mógłby być grającym trenerem, to zdecydowanie zwiększyło by pole manewru w PGE VIVE w obliczu przepisu, który mówi, że na boisku w meczach Superligi i Pucharu Polski musi być dwóch Polaków. Z kolei Jurkiewicz według informacji "GW Kielce" chciałby już wrócić do rodziny, do Gdańska, a do tego może zostać asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Patryka Rombla.

Jest też inna opcja - były zawodnik PGE VIVE, którego nazwisko nie jest jeszcze znane.

Czy Uros Zorman zostanie w kieleckim zespole?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: