2020-03-11 20:53:55

Puchar Polski: Zagłębie wyszarpało zwycięstwo! Lubinianie meldują się w ćwierćfinale

W spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski Zagłębie Lubin po zaciętej rywalizacji pokonało "Portowców" 28:27. Bohaterem meczu został Stanisław Gębala.

Od pierwszej minuty meczu w Lubinie gra była bardzo zacięta. Co chwila tablica wyników pokazywałą remis i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować znacznej przewagi. Po pierwszej części starcia podopieczni Bartłomieja Jaszki wygrywali różnicą jednego trafienia.

Po zmianie stronn "Miedziowi" lepiej radzili sobie na parkieice, a szczecinianie popełniali błędy. Gospodarzom udało się zbudować trzy bramki przewagi, ale zmobilizowani do walki zawdonicy Sandra SPA Pogoni nie odpuszczali do samego końca. Przyjezdni zniwelowali różnicę bramkową i w kolejnych minutach wyszli na prowadzenie. Pięć minut przed zakończniem wygrywali 27:24, ale Zagłębie nie odpuszczało. Gospodarze zdobyli tzry bramki z rzędu i odrobili straty.  W ostatnich sekudnach pojedynku emocje sięgnęły zenitu i pięć sekund przez zakończeniem starcia bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Stanisław Gębala. Po wojnie nerówów z awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski cieszyli się lubinianie.

W ćwierćfinalne Zagłębie zmierzy się z NMC Górnikiem Zabrze.

Zagłębie Lubin -  Sandra SPA Pogoń Szczecin 28:27 (13:12)