2020-03-10 00:28:14

II liga gr. 4: Podsumowanie 20. kolejki

Za nami 20. kolejka II ligi w grupie czwartej. Sprawdźmy, co działo się w miniony weekend?

Wyrównane spotkanie mogliśmy oglądać w Kielcach, gdzie NLO SMS II ZPRP zmierzył się z VIRET CMC Zawiercie. Po  pierwszej połowie kielczanie przegrywali różnicą pięciu trafień, ale po zmianie stron ambitnie walczyli do samego końca. W 42. minucie gospodarze po trzech bramkach z rzędu zbliżyli się do rywali na dwa trafienia (18:20) i  rywalizacja była zacięta. W ostatnich minutach NLO SMS II ZPRP złapał bramkę kontaktową z rywalem (27:28), ale po wojnie nerwów w końcówce ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się przyjezdni.

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec pewnie pokonał we własnej hali PGE VIVE II Kielce. Pierwsza część meczu była wyrównana i zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gospodarzy (14:12). W drugiej połowie posypała się gra w ataku kielczan, co wykorzystali goście. W sumie po zmianie stron goście zdołałi rzucić tylko sześć bramek. Gospodarze pewnie pokonali  PGE VIVE II 28:18.

Z wygranej przed własną publicznością cieszyli się również gracze SPR-u Wisła Sandomierz, którzy pokonali AZS AGH Kraków 30:25.

W grupie niemistrzowskiej wszystkie trzy spotkania były bardzo zacięte. MOSiR Bochnia przegrał z ASPR-em Zawadzkie 29:30, HLB Buskowianka pokonał SPR Grunwald Ruda Śląska 29:2, a  SPR Orzeł Przeworsk wygrał z NLO SMS III ZPRP Kielce 28:26.