2020-03-10 00:00:36
Ewa Basak

II liga gr. 1: Podsumowanie 20. kolejki 

W miniony weekend rozegrano cztery spotkania 20. kolejki II ligi w grupie pierwszej. Które drużyny cieszyły się z wygranej? 

KPR Wolsztyniak nie dał szans TS Zew Świebodzin. Od samego początku spotkania na parkiecie dominowali gospodarze, którzy po kwadransie gry prowadzili już 11:4. Zawodnicy TS Zew Świebodzin nie byli w stanie postawić się rywalom i musieli uznać wyższość KRPu-u który ostatecznie zwyciężył 34:25. 

Pewne zwycięstwo na wyjeździe odnieśli także gracze MKS-u Tęcza Folplast Kościan. Drużyna z Legnicy popełniała proste błędy w ataku, a rywale spokojnie budowali przewagę, Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali różnicą siedmiu oczek i prowadzenie to utrzymali do końca spotkania. - Zaczęliśmy bardzo mocno w obronie, bramce, jak i w ataku. Przeprowadzaliśmy szybkie akcje, przeważnie w drugie tempo. Atak pozycyjny też wyglądał dobrze. Nie zahamowało nas nawet kilka błędnych decyzji sędzin. Druga połowa w naszym wykonaniu mogła się mniej podobać kibicom. Akcje były mało składne, szarpane tempo. Myślę, że spowodowała to kombinowana obrona Dziewiątki. W defensywie nie  najlepiej radziliśmy sobie z obrotowym gospodarzy. Nie pozwoliliśmy jednak Legnicy powrócić do gry o zwycięstwo. Z pewnością pomógł nam głośny doping Kościańskiej Hałastry, za który po raz kolejny dziękujemy! – skomentował mecz trener gości, Dawid Nowak. 

UKS Trójka Nowa Sól postawił się liderowi tabeli i ambitnie walczył przez pierwszą część meczu, którą przegrał różnicą tylko dwóch bramek. Po zmianie stron SPR Szczypiorniak Gorzyce poprawił swoją grę w defensywie, co przyczyniło się do popełniania błędów przez gości. Gospodarze systematycznie powiększali prowadzenie, a ostatecznie wygrali 36:29. 

SPR Oleśnica zdecydowanie pokonał ŚKPR Świdnica 32:24. Pierwsza część spotkania była wyrównana i zakończyła się remisem 16:16. W drugiej goście zanotowali przestój w ataku, podczas którego gospodarze zdobyli sześć bramek z rzędu. ŚKPR nie dał rady już odrobić straty  i górą byli zawodnicy SPR-u. 

Wyniki: 

Wolsztyniak Wolsztyn - TS Zew Świebodzin 34:25 (18:11)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - MKS Tęcza Folplast Kościan 30:37 (10:17)

SPR Szczypiorniak Gorzyce - UKS Trójka Nowa Sól 36:29 (18:16)

SPR Oleśnica - ŚKPR Świdnica 32:24 (16:16)

MKS Żagiew Dzierżoniów - SKS Orlik Brzeg, mecz odbędzie 19 kwietnia o godzinie 16

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie -  Moto-Jelcz Oława

wypowiedź: MKS Tęcza Folplast Kościan