2020-03-01 19:44:49

Liga Mistrzów: PSG rozbiło PPD Zagrzeb! Aalborg Handball lepszy od Elverum

W niedzielę dokończono zmagania fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rozegrano dwa mecze grupy A, w których ze zwycięstwa cieszyli się zawdonicy PSG i Aalborg Handball.

Na początku spotkania drużyna z Chorwacji postawiła się PSG i wynik meczu oscylował wokół remisu. W 15. minucie gospodarze zdobyli cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 10:6. Od tego momentu drużyna z  Francji spokojnie budowała różnicę bramkową. Goście popełniali proste błędy, które PSG zamieniało na kolejne bramki. Końcówka w pierwszej połowy to koncert w wykonaniu ekipy z Francji. W 28. minucie po trafieniu Kamila Syprzaka wygrywali 17:10, a  ostatecznie po trzydziestu minutach prowadzili 17:12.

Po zmianie stron na parkiecie dominowali zawodnicy PSG, który utrzymywali swoje prowadzenie. PPD Zagrzeb nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 37:26 na korzyść PSG.

Paris Saint-Germain Handball -  RK Zagrzeb 37:26 (17:12)

Wynik spotkania w Danii otworzył  Björn Gudjonsson. Gospodarze dopiero w 4. minucie zdobyli pierwszą bramkę, ale rywale nie wykorzystali słabszego początku Aalborga  Handbold do zbudowania przewagi. Po chwili Aalborg zanotował serię pięciu trafień i wygrywał 5:1. Elverum musiał gonić rywali, ale miał problemy w ataku i słabo funkcjonowała także defensywa. Inicjatywę na parkiecie przejęli zawodnicy z Danii, którzy po pierwszej części meczu wygrywali 18:11.
W drugiej połowie goście nie zamierzali się poddawać i ambitnie walczyli do samego końca. W 53. minucie zbliżyli się do rywali na dwa trafienia i ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe. Aalborg Handboldnie dał sobie wyrwać zwycięstwa z rąk i ostatecznie wygrał 30:28.

Aalborg Handball - Elverum Handball 30:28 (18:11)