2017-01-16 19:24:00

Egipcjanie zrobili duży krok ku fazie pucharowej

Bardzo cenne zwycięstwo odniosła reprezentacja Egiptu, która pokonała Bahrajn 31:29. To już drugie zwycięstwo tej drużyny na mundialu we Francji.

W pierwszej połowie Egipcjanie zaimponowali niesamowitą skuteczność. Aż siedemnaście z ich dwudziestu jeden rzutów była skuteczne. Prym wiedli zdobywcy czterech bramek Eslam Eissa oraz Yehia Elderaa.

Bahrajn po pierwszej połowie przegrywał 15:17, co i tak nie było złym wynikiem biorąc pod uwagę, że bramkarze drużyny z Zatoki Perskiej mieli raptem dwie udane interwencje (dwa pozostałe nieskuteczne rzuty Egipcjan nie trafiły w światło bramki), co dawało im 13 procent.

Po przerwie Egipcjanie zbudowali sobie przewagę, która w pewnym momencie urosła nawet do sześciu bramek. Jednak pod koniec spotkania Bahrajn zmniejszył straty, ale zabrakło już czas, aby doprowadzić choćby do remisu.

Egipt - Bahrajn 31:29 (17:15)