2020-02-22 20:56:13

Xavier Sabate: Do Irun musimy jechać z nastawieniem na zwycięstwo

Orlen Wisła Płock po bardzo dobrym meczu pokonała hiszpański zespół Bidasoa Irun 32:25 i ma siedem bramek zaliczki przed rewanżem. Płocczanie wykonali pierwszy krok w stronę awansu. - Musimy być cały czas skoncentrowani i pamiętać, że ten mecz trwa sto dwadzieścia minut - podkreślał na pomeczowej konferencji Xavier Sabate.

Jacobo Cuetara (trener Bidasoa Irun):  Nasza strata siedmiu bramek jest dosyć duża, co wynika z postawy obu drużyn.  Wiedzieliśmy, że będziemy mierzyć się z mocną drużyną - Orlen Wisłą Płock znaną marką w Europie, co też było widać na boisku. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Mieliśmy piłkę, żeby zbliżyć się do Wisły nawet na cztery bramki, ale nie udało się, co potem się zemściło. Nie poddajemy się i będziemy walczyć o odwrócenie losu tego dwumeczu.

Kauldi Odriozola Yeregui (zawodnk Bidasoa Irun): Rzeczywiście pierwsza połowa była poniżej naszego poziomu zarówno w obronie jak i ataku. Dużo lepiej po zmianie stron graliśmy przede wszystkim w defensywie, co pozwoliło nam utrzymać w drugiej połowie wyrównaną grę. Mogliśmy zbliżyć się do Orlen Wisły na cztery bramki, ale nie udało się. Przed nami sześćdziesiąt minut w Irun i zrobimy wszystko razem ze swoimi kibicami, żeby jeszcze powalczyć.

Xavier Sabate (trener Orlen Wisły Płock): Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa i z rozmiaru wygranej, który udało nam się wywalczyć. Z drugiej strony nie jest to różnica, która odzwierciedla różnice pomiędzy tymi zespołami w kontekście rewanżu, co dla nas jest niebezpieczne. W pierwszej połowie zagraliśmy znakomicie, bardzo mocno w obronie, odzyskiwaliśmy piłki, szybkie kontry. Trochę plany zaczęły się krzyżować, kiedy kary otrzymywał Philip Stenmalm, nie było już tak wielu kontrataków, potem jeszcze otrzymał czerwoną kartkę. Defensywa już tak płynnie nie układała się. Do rewanżu musimy podejść z szacunkiem i pojechać do Irun z myślą o zwycięstwie, bo każda inna sytuacja może być dla nas niebezpieczna. Co tydzień widzimy w piłce ręcznej jak sytuacje diametralnie zmieniają się podczas meczu, co mogliśmy zobaczyć w ostatnim meczu MOL- Pick z PSG. Musimy być cały czas skoncentrowani i pamiętać, że ten mecz trwa sto dwadzieścia minut. Jedziemy do Irun z nastawieniem zwycięstwa i musimy mieć szacunek do rywala. Dziękuję moim zawodnikom i kibicom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę, ponieważ w takich okolicznościach zawsze jest miło grać.

Ivan Stevanović (zawodnik Orlen Wisły Płock): Zagraliśmy dobry mecz. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Świetnie zagraliśmy przede wszystkim w defensywie, ale w drugiej połowie w naszej obronie było już wiele luk, co umiejętnie wykorzystali goście. Mamy siedem bramek zaliczki, ale do Irun pojedziemy z myślą o wygranej. Mamy siedem dni, aby przygotować się do rewanżu, aby jeszcze raz stawić czoła hiszpańskiej drużynie.