2020-02-22 18:31:46
Patryk Dziadura

Puchar EHF: Gonili, ale znów nie dogonili. Gwardia przegrywa w Lizbonie

Brązowi medaliści Superligi znowu ruszyli w pogoń, tym razem za lizbońską Benfiką. Scenariusz jednak nie zmienił się - Gwardia notuje trzecią porażkę w Pucharze EHF, praktycznie będąc bez szans na awans.

Początek był doprawdy obiecujący. Z początku niemal nikt poza Szymonem Działakiewiczem nie finalizował akcji Polaków, ale gdy tylko złapali rywala na dwóch stratach, z szybkich ataków prowadzili 2:5. Gospodarze błyskawicznie zareagowali, udowadniając dlaczego są liderem grupy A. Carlos Resende owocnie wykorzystał przerwę na żądanie, a lizbończycy w ledwie ponad cztery minuty odzyskali prowadzenie, w sumie trafiając pięć razy z rzędu.

Nieco lepiej wyglądał drugi kwadrans. Opolanie zmuszali Portugalczyków do szybszego przemieszczania piłki, przedłużając raz po raz ich ataki. To przyhamowało miejscowych, a Patryk Mauer wyrównał rywalizację w 20. minucie (8:8). Na więcej nie pozwolił Gustavo Capdeville, przez cały czas z łatwością parujący strzały Gwardii oraz nękający z lewej strony, bezbłędny Pedro Marques.

Start drugiej partii ponownie należał do opolan, a konkretnie Macieja Zarzyckiego. Środkowy najpierw przechwytem i kontrą, a później bombą z drugiego piętra ponownie odzyskał remis (17:17). Prowadzenie na tablicy wyników pozostawało jedynie w sferze marzeń, bowiem Benfica dystansowała Gwardię na dwa trafienia.

Sporo wiatru narobiło wejście Kevynna Nyokasa. Praktycznie od niego zależało wykańczanie akcji lub asystowanie przy bramkach, a do tego, równo kwadrans przed końcem meczu, wyrzucił na trybuny z trzecim wykluczeniem Jana Klimkowa. Portugalczykom nie pozostało nic innego, jak odprowadzić bezpieczną przewagę do ostatniej syreny, rozsiadając się w fotelu lidera z kompletem punktów.

S.L. Benfica - KPR Gwardia Opole 29:24 (14:12)

S.L. Benfica: Capdeville, Espinha Ferreira - Antunes 2, Carvalho, Diogo Hebo, Djordjić 9, Marques 5, Martins 1, Molina Cosano, Moreira 3, Moreno 3, Nyokas 1, Pais 2, Pereira 1, Pesqueira, Toft Hansen 2

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki - Działakiewicz 4, Fabianowicz, Jankowski, Kawka 1, Klimków 1, Lemaniak 1, Mauer 8, Milewski, Mokrzki, Morawski, Skraburski, Zadura, Zarzycki 6, Zieniewicz 3

Czy Gwardia doczeka się zwycięstwa w obecnej edycji Pucharu EHF?