2020-02-22 16:34:58

Orlen Wisła zdominowała Bidasoa Irun! Siedem bramek zaliczki

W pierwszej odsłonie bitwy o awans do TOP16 Ligi Mistrzów dla Orlen Wisły! Po pierwszej świetnej połowie w wykonaniu "Nafciarzy" Bidasoa Irun przegrywali 11:17. Po zmianie stron goście walczyli i próbowali odrobić straty, ale "Nafciarze" utrzymali swoje prowadzenie i ostatecznie wygrali 32:25.

Orlen Wisła rozpoczęła spotkanie od twardej obrony, ale rywalom udało się przejść przez płocką defensywą i w pierwszym ataku Kauldi Yeregui Odriozola pokonał Ivana Stevanovcia. Po chwili bramką odpowiedział Renato Sulić (1:1). W 3. minucie Ivan Stevanović zatrzymał rywali i szybko Philip Stenamalm dał prowadzenie swojej drużynie. Bidasoa Irun miała coraz większe problemy z przebiciem się przez płocką ścianę. Na środku defensywy mur postawili Ziga Mlakar, Zoltan Szita, Philp Stenmalm, Renato Sulić, którzy zamykali rywalom drogę do bramkę. Skoncentrowani "Nafciarze" pewnie pokonywali obronę rywali i w 7. minucie wygrywali 7:2.

Na problemy swojego zespołu zareagował trener gości, prosząc o chwilę przerwy. Po rozmowie ze szkoleniowcem drużyna z Hiszpanii poprawiła swoją grę w ataku i na listę strzelców wpisał się Esteban Joaquín Salinas. Orlen Wisła pomyliła się w ataku i przyjezdni mieli okazję na zbliżenie się do gospodarzy na jedno oczko. Nie pozwolił na to Ivan Stevanović. Piłkę jeszcze mieli goście, ale dobry blok zanotowali "Nafciarze". Za moment gospodarzy zatrzymał Xoan Menendez Ledo i drugą szanse na zniwelowanie różnicy wykorzystali już zawodnicy Bidasoa Irun (5:6). Podopieczni Xaviera Sabate zanotowali lekki przestój w ataku i po niecelnym rzucie Renato Sulicia Bidasoa Irun mogła doprowadzić do remisu. Na posterunku w płockiej bramce był jednak Ivan Stevanović.

W 17. minucie goście zgubili piłkę, co szybko wykorzystał Michał Daszek, zdobywając oczko po rzucie na pustą bramkę (10:7). Coraz lepiej bronił Ivan Stevanović, który w 20. minucie po raz drugi nie dał się pokonać z linii siódmego metra. Goście pogubili się w grze ofensywnej, a Orlen Wisła budowała swoją przewagę. W 22. minucie po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Lovro Mihić (13:8), a za moment Bidasoa Irun znów popełniła błąd w ataku. Płocczanie podwyższyli wynik na 14:8 i o drugą przerwę zażądał Jacobo Cuetara. W ostatnich sekudnach pierwszej połowy płocczanie wywalczyli jeszcze rzut karny, który wykorzystał Konstantin Igropulo i ostatecznie wicemistrzowie Polski schodzili do szatni, prowadząc 17:11.

Po zmianie stron skupiona Orlen Wisła dalej agresywnie grała w obronie i utrzymywała swoje prowadzenie. Zespół z Hiszpanii próbował odrobić straty, ale na parkiecie dominowali "Nafciarze". W 39. minucie po błyskawicznej kontrze Zoltana Szity powiększyli przewagę do siedmiu oczek (23:16)W kolejnych minutach wicemistrzowie Polski zanotowali lekki przestój, na co natychmiast zareagował trener Xavier Sabate. Wskazówki od szkoleniowca pomogły drużynie – bramkę zdobył Zoltan Szita i po dobrej obronie goście pomylili się w ataku. Dalej między słupkami kapitalnie bronił chorwacki goalkeeper,

W 46. minucie po kolejnej obronie Ivana Stevanovicia szybko wznowili płocczanie  i trafienie zanotował Michał Daszek (26:18).  Po chwili boisko musiał opuścić Phlip Stenmalm, który otrzymał czerwoną kartę z powodu gradcji kar. Bidasoa Irun nie odpuszczała i po słabszym fragmencie gry po stronie "Nafciarzy" konsekwtenie niwelowała różnicę. W 53. minucie przyjezdni zbliżyli się do gospodarzy na pięć bramek, ale płocczanie szybko przebudzli się i dzięki dobrej obronie zmuszali rywali do popełniania błędów. Orlen Wisła znów odskoczyła hiszpańkiej drużynie na siedem tarfień.

Do końca spotkania wicemistrzowie Polski walczyli o jak najwyższy wynik. Ostatecznie zwyciężyli 32:25!

Orlen Wisła Płock  - Bidasoa Irun 32:25 (17:11)

Orlen Wisła: Morawski, Stevanović - Daszek 9, Stenmalm 1, Zdrahala, Matulić, Ruiz, Susnja, Szita 6, Żabić, Igropulo 1, Sulić 6, Czapliński, Mindegia 4, Mlakar 2, Mihić 2

Bidasoa Irun: Luan da Rosa, Ledo Mendez - Cavero Echepare, Crowley Carrasco 1, Odriozola 3, Serrano, E. Salinas 4, Novella 2, Renaud-David 2, R. Salinas 2, Santano, Azkue 7, Tesoriere, Da Silva, Bartok 4, Seri