2017-01-15 22:20:00

Pierwsze zwycięstwo Białorusi. Nie przyszło im to łatwo

Reprezentacja Białorusi pokonała Arabię Saudyjską 29:26. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gdyż Arabia Saudyjska zaprezentowała się z dobrej strony.

Białoruś fatalnie zaczęła mistrzostwa, bo od przegranej z Chile. Była to spora niespodzianka, a po meczu rywale i ich trener płakali... ze szczęścia. Wydawało się, że podopieczni Jurija Szewcowa wyciągnęli wnioski z tej porażki, bo mecz z Arabią Saudyjską zaczęli od prowadzenia 5:1.

Im dłużej trwał mecz tym bardziej robił się on wyrównany. Arabia Saudyjska z mozołem odrabiała straty, udało jej się złapać kontakt, ale przed przerwą do remisu nie doprowadzili.

Również po przerwie spotkanie było wyrównane, choć cały czas na prowadzeniu byli Białorusini. W poprzednim spotkaniu Borys Pukhouski nabawił się kontuzji i nie dokończył meczu. Uraz okazał się jednak mało poważny i rozgrywający Motoru Zaporoże mógł zagrać z Arabią Saudyjską. Był on bardzo ważnym zawodnikiem i nie tylko dobrze asystował, ale też zdobył dziewięć bramek. Białoruś wygrała ostatecznie 29:26.

Arabia Saudyjska - Białoruś 26:29 (13:14)