2020-02-19 20:33:27

Liga Mistrzów: Dobry mecz Michała Jureckiego! SG Flensburg-Handewitt pewnie pokonał MOL-Pick

W 13. kolejce Ligi Mistrzów SG Flensburg-Handewitt zmierzył się z MOL-Pick Szeged. Początek spotkania był wyrównany, ale potem inicjatywę na parkiecie przejęli już gospodarze, którzy zdecydowanie pokonali drużynę Węgier 34:26.

Wynik spotkania w Niemczech otworzył Gøran Søgard Johannessen, po chwili bramki dla Mol-Picku zdobyli Jonas Källman i Bence Banhidi. Gospodarze na początku meczu mieli problemy z przebiciem się przez defensywę rywali i w 10. minucie przegrywali 2:5. Nie trwało to jednak długo zawodnicy przebudzili się w ataku i szybko odrobili straty, a po niecelnym rzucie rywali wyszli na prowadzenie 6:5. Pojedynek był wyrównany i gra odbywała się na zasadzie "cios za cios".

W kolejnych minutach gospodarze poprawili swoją grę w defensywie i Mol-Pick Szeged miał problemy w ataku. W 23. minucie po trafieniu Michała Jureckiego SG Flensburg-Handewitt zbudował trzy bramki przewagi (12:9). Po chwili niecelny rzut oddał Dean Bombac, a rywale wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Hampus Wanne (13:9). Bardzo dobrze w bramce spisywał się Benjamin Burić. Przestój drużyny z Węgier przełamał  Matej Gaber, ale gospodarze odpowiedzieli kolejnymi bramkami i wygrywali już 16:10. Niesieni dopingiem własnych kibiców zawodnicy SG Flensburg-Handewitt przejmowali inicjatywę na parkiecie i spokojnie budowali przewagę. Po pierwszej części wygrywali z aktualnym wiceliderem grupy 17:11.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali swoją mocną grę w defensywie i dobrą grę w ataku. Posypała się całkowicie gra ofensywna MOL-Pick-u Szeged, a rozpędzeni rywale systematycznie powiększali przewagę. Po serii popełnionych błędów przez gości w 37. minucie  SG Flensburg-Handewitt wygrywał już 25:16.

Do samego końca gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Bardzo słaba skuteczność i proste błędy MOL-Picku przyczyniały się do stwarzania okazji na podwyższanie wyniku przez gospodarzy. Zespół z Niemiec pewnie poknał gości, wygrywając różnicą aż ośmiu bramek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w spotkaniu był Michał Jurecki - 6 bramek.

SG Flensburg-Handewitt -  MOL-Pick Szeged 34:26 (17:11)