2020-02-17 20:22:52

Puchar Polski: Koncert NMC Górnika. Zabrzanie w ćwierćfinale

Zawodnicy NMC Górnika zagrają w 1/4 finału Pucharu Polski. Stało się tak po tym jak zabrzanie ograli Stal Mielec 33:18.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze. I niespodzianki nie było, już po pierwszej połowie zabrzanie wygrywali sześcioma bramkami. Po przerwie ich dominacja nie podlegała wątpliwości i NMC Górnik wygrał aż piętnastoma trafieniami.

Dzięki temu zwycięstwu NMC Górnik został pierwszym ćwierćfinalistą Pucharu Polski. Kolejne dwa mecze zaplanowano na środę 19 lutego, wtedy to MSPR Siódemka Miedź Legnica podejmie Grupę Azoty Tarnów, a Azoty Puławy Energę MKS Kalisz. Z kolei Zagłęba Lubin z Sandra SPA Pogonią Szczecin odbędzie się 11 marca.

Zwycięzcy tych meczów awansują do ćwierćfinałów, a ekipy, które tam wygrają wejdą do półfinałów. Według regulaminu Pucharu Polski dopiero na tym etapie rozgrywek dołączą Orlen Wisła Płock i PGE VIVE Kielce, czyli polskie zespoły w Lidze Mistrzów.

O tym kto zdobędzie Puchar Polski zdecyduje jeden finałowy mecz, który zaplanowano na 11 maja.

NMC Górnik Zabrze - Stal Mielec 33:18 (17:11)

Czy NMC Górnik Zabrze ma szansę wejść do finału?