REKLAMA

 

REKLAMA
2020-02-13 12:01:24
Wojciech Staniec

Grzywna dla PGE VIVE od EHF-u! Chodzi o transparent kibiców

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wróciła do meczu PGE VIVE z Vardarem i ukarała kielecki klub karą grzywny.

Spotkanie to zostało rozegrane w połowie listopada. Wtedy to na trybunach pojawił się transparent obrażający skrzydłowego Vardaru Skopje - Timura Dibirova (zdjęcie poniżej).

REKLAMA

Była to odpowiedź fanów z Kielc na zachowanie Rosjanina z ubiegłego sezonu. Wtedy to schodząc z boiska pokazał on w sronę kibiców w Hali Legionów środkowe palec.

Ogółem ostatnio podczas meczów na linii PGE VIVE - Vardar iskrzy. Podczas jednego ze spotkań w Skopje kibice z Macedonii wywiesili transparent, który obrażał Talanta Dujszebajewa - trener mistrzów Polski. Vardar został za to ukarany karą grzywny.

Teraz karę finansową będzie muiał zapłacić także kielecki klub. EHF zaznaczył, że za swoje wcześniejsze zachowanie Dibirov został ukarany już przez federację i nie można akceptować takich aktów zemsty. Zwrócono także uwagę na napięcie jakie towarzyszy meczom obu klubów i kolejne kary mogą być ostrzejsze. Federacja też wspomniała, że władze kieleckiego klubu szybko podjęły reakcję i transparent został usunięty z trybun. To wzięto przy ustalaniu wysokości grzywny.

PGE VIVE zostało ukarane kwot 15 tysięcy euro, z czego 7 tysięcy zostało zawieszonych na dwa lata. Oznacza to, że klub będzie musiał zapłacić 8 tysięcy euro.

Kielczanie mogą sie odwołać od kary w ciagu 7 dni.

Czy uważasz, że nałożona kara jest słuszna?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: