2020-02-12 21:02:38
Mateusz Kaleta

Liga Mistrzów: Hit nie zawiódł! THW Kiel wygrało z Veszprem i jest już w ćwierćfinale

To było decydujące starcie fazy grupowej w grupie B Ligi Mistrzów! Na otwarcie 12. kolejki grupowych zmagań liderujący w tabeli THW Kiel pokonało jedną bramką drugi Telekom Veszprem i jest już pewny udziału w ćwierćfinale. Kilończycy wytrzymali w końcówce napór Węgrów i już na dwie kolejki przed końcem zmagań wygrali rywalizację w grupie.

Spotkanie od samego początku zapowiadało wielkie emocje, bo było to starcie pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami w grupie, w której rywalizuje mistrz Polski - PGE VIVE Kielce. I faktycznie - emocje trzymały w napięciu od pierwszych minut. Pierwszą bramkę otwierającą wynik meczu zdobył dla Veszprem Vuko Borozan, ale od początku gra toczyła się gol za gol. Przyjezdni z Węgier tylko na chwilę odskoczyli od rywali na dwa gole przewagi, ale "Zebry" błyskawicznie tę stratę zniwelowały i toczyły wyrównaną walkę. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku remisowym 15:15.

Po kilku minutach drugiej odsłony przewaga trafiła tym razem w ręce piłkarzy ręcznych prowadzonych przez Filipa Jichę. W 37. minucie THW odskoczyło od Telekomu na cztery trafienia i taka przewaga utrzymywała się przez kilka następnych minut. Emocje jednak wróciły, bo Węgrzy zdołali jeszcze doskoczyć do rywali. W niej Niemców dopadł jakiś paraliż. Kilończycy nie potrafili zdobyć gola przez ostatnie osiem minut spotkania, a do siatki trafiali tylko przyjezdni. Trener Jicha reagował i wziął czas. Jego drużyna obroniła jednak ostatnią akcję meczu i wygrała całe spotkanie jedną bramką - 29:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny został Niclas Ekberg, który zdobył osiem goli. Siedem razy do siatki trafił Hendrik Pekeler.

Dzięki temu triumfowi "Zebry" są już pewne pierwszego miejsca w grupie. Tym samym mają już zapewniony awans do ćwierćfinału. Wiele wskazuje na to, że druga pozycja będzie należeć do Telekomu Veszprem, a o trzecie miejsce bój stoczą Montpellier i PGE VIVE Kielce.

THW Kiel - Telekom Veszprem 29:28 (15:15)

THW: N. Landin Jacobsen, Quenstedt - Duvnjak 2, Reinkind 1, M. Landin Jacobsen 1, Weinhold 2, Ekberg 8, Rahmel, Dahmke 1, Zarabec 4, Horak, Bilyk, Pekeler 7, Nilsson 3

Telekom: Sterbik, Cupara, Manaskov 3, Omar 4, Moraes Ferreira 2, Gajic 1, Nilsson 5, Marguc 1, Lauge Schmidt 1, Strlek 2, Terzic, Blagotinsek, Nenadic 2, Mackovsek 2, Lekai, Borozan 5