REKLAMA

 

REKLAMA
2020-02-12 15:08:27
Mateusz Kaleta

Reprezentant Polski zmienia klub

Dwa lata będzie trwała przygoda Patryka Walczaka w TuS N-Lübbecke. W środę niemiecka ekipa oficjalnie poinformowała, że po zakończeniu obecnego sezonu reprezentant Polski odejdzie z klubu i poszuka nowego wyzwania.

28-latek trafił do niemieckiego klubu w lipcu 2018 roku. Miał pecha, bo kiedy dołączył, drużyna była świeżo po spadku z 1. Bundesligi. Pierwsze miesiące były trudne, ale z czasem zespołowi zaczęło się układać lepiej. Plany o szybkim powrocie do elity jednak się nie udały.

REKLAMA

Po 21. kolejkach obecnego sezonu drużyna z tego małego miasta, liczącego zaledwie 25 tys. mieszkańców, zajmuje 6. miejsce na zapleczu niemieckiej Bundesligi. W ekipie Lubbecke gra też inny Polak - Łukasz Gierak. 

Wcześniej, Walczak spędził jeden sezon we francuskim Massy Ensonne HB, do którego był wypożyczony z PGE VIVE Kielce. Do Polski jednak nie wrócił, a zdecydował się kontynuować swoją karierę w Niemczech. Przez półtoraroku na zapleczu niemieckiej Bundesligi 28-latek rozegrał 56 meczów i zdobył w nich 111 bramek. 

Obecna umowa Walczaka z TuS-N wygasa z końcem sezonu i nie zostanie przedłużona. Jego dalsza przyszłość powinna wyjaśnić w nadchodzących dniach.

Czy uważasz, że Patryk Walczak wróci do polskiej ligi?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: