REKLAMA

 

REKLAMA
2020-02-12 14:01:31
Mateusz Kaleta

Bomba transferowa! Rozbiórki Vardaru ciąg dalszy. Dwaj zawodnicy odchodzą z klubu

Po ubiegłorocznym sukcesie Vardaru Skopje w Lidze Mistrzów, zostają z niego tylko wspomnienia. Przed sezonem z macedońskiej ekipy odeszło niemal pół składu, a to nie koniec, bo klub dalej pogrążony jest w problemach finansowo-organizacyjnych. Skopijczycy stracili właśnie swoją największą gwiazdę, Dainisa Kristopansa, który dalszą część sezonu dokończy w niemieckim Fuechse Berlin. Z klubu odchodzi też Pavel Atman.

Kulisy transferów dotyczą oczywiście kłopotów ekipy z Macedonii Północnej. Łotewski lider ubiegłorocznego triumfatora Ligi Mistrzów miał odmówić dalszej gry w Vardarze właśnie ze względu na zaległości finansowe. Jego nowym klubem będzie czwarta drużyna niemieckiej Bundesligi, Fuechse Berlin. 

REKLAMA

Kristopans spędzi tam jednak tylko pół roku, ponieważ już wcześniej porozumiał się z PSG. Kontrakt 29-latka z mistrzem Francji wejdzie w życie po zakończeniu obecnego sezonu i potrwa przez najbliższe trzy lata - do 2023 roku.

Sezonu w Macedonii nie dokończy również Pavel Atman. 32-latek został ogłoszony nowym zawodnikiem Spartaka Moskwa. 

Niewykluczone, że to nie koniec odejść z Vardaru Skopje. Kolejka chętnych ustawia się też po Stasa Skube czy Christiana Dissingera. Inny z czołowych graczy - Daniił Sziszkariew już wcześniej porozumiał się z Telekomem Veszprem, do którego dołączy po zakończeniu obecnego sezonu.

Macedońska ekipa jest rywalem PGE VIVE Kielce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Pomimo kłopotów organizacyjnych, skopijczycy urwali kielczanom punkty w pierwszym meczu, remisując u siebie 28:28. W ostatnich trzech meczach decydujących o grze w kolejnej fazie zmierzą się z Motorem Zaporoże, FC Porto oraz Montpellier HB. Na trzy kolejki przed końcem fazy grupowej Vardar zajmuje szóste miejsce w tabeli.
Zobacz więcej: