2020-02-12 10:02:02
Mateusz Kaleta

II liga gr. 4: Grad bramek! Wygrywali faworyci

W 13. kolejce grupy 4 II ligi drużyny urządziły sobie prawdziwe strzelanie. Zwycięzcy zakręcili się w okolicach czterdziestu goli, ale zgodnie z przewidywaniami - wygrywali faworyci.

Los chciał, że w tej kolejce dolna połówka tabeli grała z górą. Wygrane odniosły wszystkie zespoły z TOP4, a rezultaty ustaliły się już w zasadzie po pierwszej połowie spotkań.

Lider rozgrywek, SPR Wisła Sandomierz nie zostawiła suchej nitki na przedostatnich w tabeli rezerwach Stali Mielec. Szczypiorniści z Sandomierza do przerwy stracili tylko sześć bramek i od samego początku kontrolowali przebieg meczu, prowadząc po jedenastu minutach już 6:0. Różnica klas była olbrzymia, a gospodarze grali świetnie w obronie. Wisła wygrała ze Stalą II różnicą aż dwudziestu goli 33:13.

Jeszcze większym dorobkiem bramek mogły pochwalić się ekipy HLB Buskowianki i AZS AGH Kraków - odpowiednio drugiej i trzeciej drużyny w tabeli. Obie ekipy rzuciły w tej kolejce po 37 bramek i pewnie wygrały ze swoimi przeciwnikami. Studenci z Krakowa rozprawili się 37:20 z najsłabszą w lidze AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce, która w tym sezonie wygrała tylko jedno spotkanie. Buskowianka pokonała z kolei 37:25 SPR Orzeł Przetworsk. Ekipa Tomasza Rosińskiego wygrała zasłużenie, bo rywale równorzędną walkę nawiązali tylko przez pierwsze kilka minut spotkania.

Komplet wyników uzupełnia zwycięstwo czwartego w tabeli NLO SMS II ZPRP Kielce z MOSiRem Bochnia 40:27. Ekipa z Kielc swoją przewagę wypracowała już na samym początku meczu i konsekwentnie utrzymywała ją w kolejnych minutach. Do przerwy prowadziła 20:13, a w drugiej połowie podwoiła swój dorobek.

Faworyci nie zawiedli także w meczach gruby B. Swoje mecze wygrały wszystkie drużyny z TOP5. Zdecydowanie najwięcej emocji było w spotkaniu rezerw PGE VIVE Kielce, które do ostatnich minut walczyły o zwycięstwo z NLO SMS III ZPRP Kielce. Wynik rozstrzygnął się w samej końcówce, jedną bramką na korzyść drugiej drużyny mistrzów Polski. Zwyciężył też lider tabeli, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, który po remisowej pierwszej połowie, w drugiej rozstrzygnął wynik meczu z SPR Górnikiem Zabrze na swoją korzyść. Czterdzieści bramek rzucił rywalom SPR Grunwald Ruda Śląska. Wciąż bez zwycięstwa w tym seoznie pozostaje najsłabszy w lidze SUMKS Jedynka Myślenice, który przegrał wysoko z ASPR Zawadzkie.

Wyniki 13. serii:

GRUPA A:

SPR Orzeł Przetwors - HLB Buskowianka 25:37 (9:15)

AZS AGH Kraków - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 37:20 (14:10)

MOSiR Bochnia - NLO SMS II ZPRP Kielce 27:40 (13:20)

SPR Wisła Sandomierz - SPR Stal II Mielec 33:13 (18:6)

GRUPA B:

ASPR Zawadzkie - SUMKS Jedynka Myślenice 35:20 (19:9)

PGE VIVE II Kielce - NLO SMS III ZPRP Kielce 29:28 (14:11)

SPR Górnik Zabrze - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 25:36 (19:19)

SPR Grunwald Ruda Śląska - MUKS Siódemka Mysłowice 40:32 (21:13)