2020-02-12 07:12:16
Ewa Basak

II liga gr. 1: Podsumowanie 16. kolejki 

W miniony weekend rozegrano 16. kolejkę II ligi w grupie A. Sprawdźmy, kto cieszył się z wygranej? 

W jednym ze spotkań o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. Moto-Jelcz Oława postawił się SKS Orlik Brzeg i mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 19:17, ale rywale nie odpuszczali i w drugiej części meczu wyrównali wynik  i ostatecznie po sześćdziesięciu minutach tablica wyników pokazywała 29:29. W konkursie siódemek lepiej poradzili sobie zawodnicy SKS-u, którzy wygrali 5:4.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn sprawił niespodziankę i pokonał lidera tabeli. SPR Szczypiorniak w ostatnim meczu wystąpił w dwunstastoosobowym składzie i do samego początku meczu musiał odrabiać straty. Rozpędzeni gospodarze wykorzystywali błędy rywali i skoncentrowani budowali przewagę. Po trzydziestu minutach wygrywali już różnicą sześciu trafień. Po zmianie stron SPR walczył i próbował zniwelować różnicę, ale KPR nie dał wyrwać sobie zwycięstwa z rąk. Ostatecznie zawodnicy KPR-u wygrali 35:27. Dla SPR-u Szczypiorniak była to pierwsza porażka w sezonie. - Emocje i radość po dzisiejszym zwycięstwie są ogromne. Ciężko zebrać myśli żeby opisać to co się dzisiaj wydarzyło na Świteziance. Wygrana z liderem drugoligowych rozgrywek ma dla nas olbrzymi wymiar. Po pierwsze zdobyliśmy jakże ważne punkty, po drugie zanotowaliśmy bardzo dobry występ, po trzecie pokazaliśmy waleczność, charakter i to wszystko w rywalizacji z doświadczonym, wymagającym przeciwnikiem – powiedział po meczu trener KPR-u, Marcin Pietruszka. 

MKS Żagiew Dzierżoniów musiał uznać wyższość drużyny z Legnicy. W pierwszej części meczu gospodarze zdobyli tylko osiem bramek, a rywale wypracowali pięć bramek różnicy. Po zmianie stron zawodnicy MKS-u poprawili swoją skuteczność, ale ostatecznie górą byli gracze  EUCO-UKS Dziewiątka Legnica (37:23), którzy aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli. 

TS Zew Świebodzin pewnie pokonał na wyjeździe zajmujący ostatnie miejsce SPR Oleśnica (28:19). Zdecydowane zwycięstwo odnieśli także zawodnicy UKS-u GOKiS Kąty Wrocławskie, którzy pokonali UKS Trójka Nowa Sól 29:17. Z punktów w tej serii rozgrywek cieszył się także ŚKPR Świdnica, który zdecydowanie wygrał z SKF KPR Sparta Oborniki różnicą sześciu oczek. 

Wyniki 16. kolejki: 

Wolsztyniak Wolsztyn - SPR Szczypiorniak Gorzyce 35:27 (20:14)

MKS Żagiew Dzierżoniów - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 23:27 (8:13)

SPR Oleśnica - TS Zew Świebodzin 19:28 (10:14)

UKS Trójka Nowa Sól -  UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 17:29 (9:15)

SKS Orlik Brzeg -  Moto-Jelcz Oława Handball Team 29:29 (19:17), po karnych 5:4

SKF KPR Sparta Oborniki - ŚKPR Świdnica 25:31 (12:19)

wypowiedź: KPR Wolsztyniak Wolsztyn