2020-01-22 22:07:04
Roksana Góra

Euro 2020: Czesi postawili się rywalom, jednak to Niemcy zwyciężyli!

To nie było jednostronne starcie. Czesi przez długi czas dotrzymywali kroku rywalom. Ostatecznie zwycięstwo 26:22 przypadło jednak Niemcom. Dobrze zaprezentował się znany z polskich parkietów Martin Galia, który na co dzień występuje w NMC Górniku Zabrze.

Już od pierwszych minut swoją obecność na parkiecie zaznaczył Martin Galia. Bramkarz najpierw niemal powstrzymał biegnącego z kontratakiem Tobiasa Reichmanna, a zaraz potem uniemożliwił mu skuteczne wyegzekwowanie rzutu z siódmego metra. Jego dobra postawa nie była wystarczająca. Lepiej radzili sobie Niemcy. Po kwadransie gry prowadzili 6:3. Nasi południowi sąsiedzi nie przestraszyli się jednak śmiałych poczynanań niemieckiej ekipy. Nie pozwolili im na zbudowanie przewagi większej niż trzy bramki. Pierwsza część starcia zakończyła się rezultatem 13:10 dla podopiecznych Christiana Prokopa.

Trzy minuty po powrocie z szatni Niemcy byli lepsi od przeciwników już tylko o jedno trafienie. Zaraz potem na tablicy widniał remis. W 39. minucie zachodni sąsiedzi Polski mieli szansę na wyjście na dwubramkowe prowadzenie. Wtedy jednak znów niezastąpionym okazał się golkiper, który na co dzień jest zawodnikiem NMC Górnika Zabrze - Martin Galia. Czech obronił rzut karny. Na parkiecie błyszczeli także były kielecki szczypiornista, Tobias Reichmann, czy bramkarz Johannes Bitter. Reprezentacja Niemiec przeważała nad Czechami, jednak ci wciąż deptali jej po piętach. Czeskiej kadrze przydarzył się jednak przestój, który został odpowiednio wykorzystany. Co więcej, sędziowie w tym samym momencie wysłali dwóch zawodników z Czech na dwuminutowy odpoczynek. Sytuacja ta okazała się sporym ułatwieniem dla ich rywali. Niemiecka drużyna zwiększyła swoją przewagę i ostatecznie triumfowała 26:22.

Niemcy -  Czechy 26:22 (13:10)

Niemcy: Bitter, Wolff - Gensheimer 1, Golla 2, Reichmann 4, Pekeler 2, Weber 5, Michalczik, Hafner 4, Kuhn 2, Bohm 1, Kohlbacher 2, Kastening 1, Schmidt, Zieker 2, Drux;

Czechy: Mrkva, Galia 1 - Hrstka 2, Becvar 2, Jurka 1, Horak, Kasparek 3, Babak 5, Cip 1, Slachta 1, Vanco, Zdrahala 2, Patzel, Solak, Mubenzem 1, Zeman 3;