2020-01-22 22:04:42
Michał Szpulak

Euro 2020: Spokojna wygrana Szwedów z Islandią na zakończenie rundy głównej

Reprezentacja Szwecji pokonała Islandię na koniec zmagań w grupie drugiej rundy głównej mistrzostw Europy.

Mecz rozpoczął się dosyć spokojnie, a Andreas Nilsson i Aron Palmarsson byli pierwszymi autorami trafień dla swoich ekip. W szóstej minucie Kim Ekhdal Du Rietz podwyższył prowadzenie gospodarzy na 1:4. Szwedzi w tej fazie spotkania byli zdecydowanie żwawsi i szybsi od wyspiarzy. W 13. minucie na 8:4 bramkę rzucił Andreas Nillsson, odpowiedział mu natychmiastowo weteran reprezentacji Islandii Gudjon Valur Sigurdsson. Islandczycy popełniali bardzo dużo niepotrzebnych błędów w ataku, co szybko wykorzystywali Szwedzi i wyszli nawet na 7-bramkowe prowadzenie. Ostatecznie do przerwy „Trzy korony” prowadziły z drużyną Gudmundura Gudmundssona 11:18.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla Szwedów, którzy starali się powiększyć jeszcze przewagę nad bezradną Islandią. W 38. minucie na 13:21 do bramki rzucił Jim Gottfridsson. Chwilę później kontrę wyspiarzy wykorzystał jednak Bjarki Elisson i zrobiło się 15:22. Ekipa Kristjana Andressona spokojnie kontrolowała wydarzenia na Malmo Arenie i zanosiło się na jej zwycięstwo w ostatnim meczu turnieju. Do końca ostatniej minuty przebieg meczu się nie zmienił, a jeszcze aktualni wicemistrzowie Europy pokonali wicemistrzów olimpijskich z 2008 roku 25:32.

Islandia-Szwecja  25:32 (11:18)

Islandia: Hallgrimsson, Thrastarson, Palmarsson, Petersson, Jonsson, Kristjanson, Elisson, Sigurdsson, Smarason, Gunnarsson Gudjonsson, Gudmundsson, Gislason, Johansson, Gustavsson.

Szwecja: Appelgren, Tollbring, A.Nilsson, Du Rietz, Lagergren, Gottfridsson, Chrintz, L.Nilsson, Arnesson, Jeppsson, Darj, F.Pettersson, Pellas, D.Pettersson, Henningsson, Palicka.