2020-01-22 17:57:19

Euro 2020: Węgry zmarnowały szansę na półfinał. Portugalia zagrała dla Słowenii

Reprezentacja Portugalii pokonała Węgry 34:26 i sprawiła sporo radości... Słoweńcom.

Węgrzy przed tym spotkaniem mieli realne szanse na półfinał, aby tego dokonać musieli ograć Portugalię i liczyć, że Norwegia okaże się lepsza od Słowenii. Realny scenariusz? Realny.

Z kolei Portugalczycy mieli o co walczyć, bo ewentualna wygrana sprawiała, że wciąż mieli szansę na trzecie miejsce w grupie, a więc udział w mecuz o 5. miejsce w Euro i szansę na udział w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich.

I Portugalia ze swojej szansy skorzystała. Zespół ten jest jedną z największych rewelacji Euro i w tym meczu to potwiedziła. W pierwszej połowie przegrywała tylko na samym początku, później jeszcze był remis.

Druga połowa to już pełna dominacja Portugalczyków, którzy powiększali przewagę i zasłużenie wygrali.

Taki wynik oznacza, że z awansu do półfinału może się cieszyć Słowenia, która Węgrzy nie dadzą dorobić. Teraz Portugalczycy i Węgrzy muszą czekać na mecz Islandia - Portugalia. Po nim się okaże kto zagra o trzecie miejsce.

Jedną bramkę w tym spotkaniu zdobył Zoltan Szita, rozgrywający Orlen Wisły Płock.

Portugalia - Węgry 34:26 (16:14)

Portugalia: Quintana, Humberto Gomes - Portela, Ferraz, Martins 2, Moreira 7, Silva, Salina 5, Borges 5, Branquinho 4, Cavalcanti 2, Areia 5, Andre Gomes 1, Antunes, Frade 1, Magalhaes 2

Węgry: Szekely, Mikler - Sipos, Balogh 5, Ligetvari 4, Boka 4, Gyori 2, Nagy 1, Rosta, Mathe 4, Banhidi 5, Szita 1,Bartok, Fekete 1, Ubornyak, Hornyak

Czy Portugalia to największa rewelacja Euro?