2020-01-20 21:56:23
Patryk Dziadura

Euro 2020: Gospodarze zamurowani. Niemcy gromią po sąsiedzku

Drużyna trenera Pajovicia była bezradna wobec Niemców. 54 procent obron Johanessa Bittera i zabójcza skuteczność Timo Kasteninga powaliła Austrię.

W obliczu awansu reprezentacji Hiszpanii i Chorwacji, mecz toczył się już wyłącznie o szansę zajęcia miejsca w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk w Tokio. Jednak miał on znaczenie tylko dla Austriaków, bowiem Niemcy zagwarantowali sobie tam miejsce w zeszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Świetnie w obronie zaczęli gospodarze turnieju. Nie pozwalali rywalom na wiele, dość często gubiąc się w poczynaniach. Dodawszy zabójczą skuteczność Nikoli Bilyka, Austriacy prowadzili po dziesięciu minutach 5:3. Niemcy próbowali odwzajemnić się obroną 5-1, co przyniosło wyrównanie po siedmiu minutach (7:7). Podopieczni Alesa Pajovicia kompletnie nie radzili sobie z tym ustawieniem, łapiąc w tym samym czasie trzy wykluczenia.

Bohaterem ostatnich minut pierwszej połowy był Timo Kastening. Niemal w pojedynkę wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie i zwiększył przewagę do czterech trafień. Niepoślednią rolę w budowaniu odjazdu Niemców miał Johannes Bitter, broniąc wówczas 7 na 11 rzutów. W ten sposób zastąpił bramkarza PGE VIVE KielceAndreasa Wolffa, który zagrał w całym meczu ponad kwadrans, broniąc tylko dwa z jedenastu rzutów.

Po przerwie gospodarze byli w jeszcze gorszej sytuacji. Nie potrafili znaleźć sposobu na buszującego pod kołem Johannesa Golli, który dwoma trafieniami wyprowadził Niemcy na prowadzenie 13:19. Ostatecznie Austriacy mieli problem z zablokowaniem każdej pozycji, bo podopieczni Christiana Prokopa prowadzili już 18:26 w 44. minucie, a niemieccy fani zaczęli świętować. Niemcy w efektownym stylu pozbawili gospodarzy nadziei na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk.

Austria - Niemcy 22:34 (13:16)

Austria: Bauer, Eichberger - Bozović 3, Weber 3, Woss, Posch 4, Frimmel 2, Dicker, Herburger 1, Zeiner 1, Zivković 2, Bilyk 5, Wagner, Jochmann, Hutecek, Santos 1

Niemcy: Bitter, Wolff - Gensheimer 2, Golla 2, Wiencek, Reichmann 5, Pekeler 4, Weber 3, Hafner 2, Kuhn, Bohm 3, Kohlbacher 4, Kastening 6, Schmidt 1, Zieker 1, Drux 1

Czy brak awansu Niemiec do finałowej czwórki to niespodzianka?