2020-01-15 19:47:02

Euro 2020: Węgrzy ograli Islandię. To oznacza, że Duńczycy odpadają z turnieju!

Reprezentacja Węgier pokonała Islandię i awansowała do drugiej fazy mistrzostw Europy. Taki wynik oznacza, że z Euro żegna się Dania.

Pojedynek ten był ważny dla obu drużyn. Węgrzy, aby awansować nie mogli przegrać - już remis dawał im wejście do drugiej rundy. Jednak Islandczycy walczyli o to, żeby w drugiej rundzie zameldować się z kompletem punktów - bo w razie porażki z Węgrami rywalizację w kolejnej fazie zaczynaliby z zerowym dorobkiem punktowym.

Madziarzy lepiej nie mogli sobie wymarzyć początku tego spotkania, bo prowadzili szybko 3:0. Jednak sześć kolejnych bramek padło łupem zawodników z Kraju Gejzerów. Od tego momentu aż do końca pierwszej połowy Islandczycy konotrolowali boiskowe wydarzenia i mieli nieznaczną przewagę.

Węgrzy jednak nie chcieli jednak oddać meczu bez walki i rzucili się do odrabiania strat. W końcu, w 42. minucie doprowadzii do remisu po 15.

Dobrze spisywała się defenywa Węgrów plus swoje dołożył Rolnad Mikler. Solidnie wyglądała też ich gra w ataku. Efekty, przyszły szybko, bo już w 52. minucie prowadzili 21:17.

Ostatecznie Madziarzy nie wypuścili już zwycięstwa z rąk. A to oznacza, że to oni i Islandczycy zagrają w drugiej fazie mistrzostw. Taki wynik oznacza z kolei, że z turniejem żegna się Dania, która w środowy wieczór zagra jeszcze mecz z Rosją.

Islandia - Węgry 18:24 (12:9)