2020-01-14 19:53:58

Euro 2020: Austria wygrywa grupę B z kompletem zwycięstw

Austriacy nie dali żadnych szans reprezentacji Macedonii Północnej i wygrali 32:28.

To był ważny pojedynek dla obu drużyn. Macedonia Północna miała jeszcze szanse na awans, ale aby tak się stało sama musiała wygrać z Austrią i liczyć, że w innym meczu tej grupy Ukraina pokona Czechów. Jednak w takim wariancie, Austriacy do drugiej rundy wchodziliby bez punktów, tak więc mieli oni interes w pokonaniu Macedończyków Północnych.

Początek meczu należał do Austriaków, którzy w 5. minucie wygrywali 4:1. Jednak 120 sekund później na tablicy wyników był remis 4:4. To podziałało motywująco na zawodników z Austrii. Zaczęli oni grać o wiele lepiej i budować sobie przewagę.

Duża w tym zasługa bramkarza – Thomasa Eichbergera, który w pierwszej połowie miał 42 procent skuteczności. Z kolei jego odpowiednik w zespole z Bałkanów – Nikola Mitrevski (20 procent obron). Efekt był taki, że Austria schodząc na przerwę wygrywała sześcioma bramkami.

Dość szybko po przerwie Austriacy załatwili sprawę dwóch punktów i szybko po wznowieniu gry odskoczyli na jedenaście bramek! Pod koniec spotkania Macedonia Północna zdecydowanie zmniejszyła straty – ale o doprowadzeniu do remisu nie mogło być mowy. Austria wygrała grupę B z kompletem punktów.

Austria - Macedonia Północna 32:28 (18:12)

Czy dobra postawa Austrii jest dla Ciebie zaskoczeniem?