2020-01-13 22:43:44
Michał Szpulak

Euro 2020: Spacerek obrońców tytułu, Hiszpania z kompletem zwycięstw!

Reprezentacja Hiszpanii bezproblemowo pokonała Niderlandy w swoim trzecim, a zarazem ostatnim meczu grupy C mistrzostw Europy. Tym samym „La Roja” z kompletem zwycięstw wchodzi w następną fazę turnieju.

Od początku spotkania obrońcy tytułu z Zagrzebia zdominowali w całości poczynania boiskowe, co było widać w konstruowaniu akcji i mocnej defensywie. Szybko zrobiło się 1:4, potem 6:12 i było wiadomo kto zejdzie z boiska zwycięski. Hiszpanie nie forsowali tempa, a Niderlandczycy nie potrafili znaleźć rezepty na dobrze dysponowany tego dnia duet Maqueda-Arino. Hiszpanie ostatecznie do przerwy wygrywali z rywalami 17:13.

Po przerwie sytuacja nie uległa znacznej zmianie, a nawet pogorszyła się na niekorzyść kopciuszka z Beneluksu. Hiszpanie systematycznie odjeżdżali rywalowi, aby ostatecznie zakończyć spotkanie różnicą aż 11 trafień. Podobnie zresztą było na otwarcie turnieju, kiedy pokonali Łotyszy także jedenastoma bramkami.

W Hiszpańskiej drużynie różne zawody rozegrała kielecka czwórka, w której Julen Aguinagalde zdobył 3 bramki (100% skuteczności), Angel Fernandez 4/6, Alex Dujshebaev 1/3, Daniel Dujshebaev 2/6.

W drużynie Niderlandzkiej Iso Sluijters zaliczył  słaby występ (0/3).

Niderlandy –  Hiszpania 25:36 (13:17)

Niderlandy: Revensbergen, Leenders 1, Sluijters, Steins 5, Benghanem 3, Schagen 2, Smits 8, Boomhouwer 3, Jerry 1, Remer 2.

Hiszpania: Corrales 1, Maqueda 6, Fernandez 4, Entrerrios 2, A. Dujshebaev 1, Sarmiento 1, Aguinagalde 3, Sole 2, Figueras 4, Canellas 2, Gomez 1, Arino 5, Guardiola 2, D, Dujshebaev 2