2020-01-13 19:44:46

Euro 2020: Białoruś nie dała szans Czarnogórze i w dobrym stylu awansowała dalej

Białorusini pewnie ograli w ostatnim meczu pierwsze fazy mistrzostw Europy Czarnogórę 36:27.

Przed tym spotkaniem w ekipie Czarnogóry doszło do zmiany w składzie i znów w meczowej szesnastce pojawił się Branko Vujović, którego brakowało w ostatnim spotkaniu. Stawką tego spotkania był awans do kolejnej rundy. Obie drużyny miały na swoim koncie po dwa punkty i zwycięzca tego spotkania wychodził z grupy.

Tylko początek tego spotkania był wyrównany, a w pewnym momencie Czarnogóra prowadziła nawet dwoma bramkami. Pierwsze minuty meczu były mocno nerwowe i obie drużyny nie ustrzegły się błędów. Białorusini dość szybko opanowali nerwy i zaczęli budować sobie przewagę.

Białoruś grała dobrze w obronie, ale co ciekawe – w pierwszej połowie lepszą skuteczność miał bramkarz Czarnogóry – Nebojsa Simić. Po pierwszej połowie Białorusini prowadzili 17:11.

Po przewie Białorusini nadal grali bardzo dobrze i stopniowo powiększali przewagę. Ostatecznie wygrali różnicą dziewięciu bramek.

Dobre spotkanie dla Białorusi rozegrał Arciom Karaliok, który zdobył pięć bramek, z jednym trafieniem mecz zakończył Uładzislau Kulesz. Inny zawodnik PGE VIVE Kielce, grający dla Czarnogóry Branko Vujović w ciągu kwadransu rzucił dwa gole.

Czarnogóra - Białoruś 27:36 (11:17)

Białoruś: Mackiewicz, Sałdacenka - Browka 2, Kulesz 1, Szyłowicz 5, Puchowski 3, Nikulenkow 2, Szumak, Jurynok 2, Baranow 3, Lukianczuk 1, Padszywołow 1, Karaliok 5, Wajłupow 7, Bochan 1, Gajduczenko 3

Czarnogóra: Mijuskovic, Simic - F. Vujovic 4, Bakic 1, Cavor 1, Lazovic, B. Vujovic 2, Radovic, Kankaras, S. Vujovic 3, Sevaljevic 4, Bozović 2, Lasica 1, Andjelic 2, Grbovic 2, Lipovina 5