2020-01-12 20:28:14

Euro 2020: Austria lepsza od Ukrainy

Reprezentacja Austrii odniosła swoje drugie zwycięstwo podczas Euro 2020. Tym razem pokonała Ukrainę 34:30.

Austriacy są na dobrej drodze do awansu, bo wcześniej ograli Czechów, a teraz okazali się lepsi od Ukrainy. Jednak nie mogą być pewni awansu do kolejnej fazy - wszystko będzie zależeć od ostatniej kolejki.

Pojedynek z Ukrainą był jednak wyrównany. W pierwszej połowie na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Po przerwie nadal oglądaliśmy zacięty mecz. Austriacy dopiero pod koniec spotkania zbudowali sobie przewagę i dzięki temu cieszyli się z wygranej.

W reprezentacji Ukrainy zagrało trzech zawodników z polskiej PGNiG Superligi. Anton Terekhov (Sandra SPA Pogoń Szczecin) odbił 4 z 13 rzutów, co dało mu 31% skuteczności. Z kolei Dmytro Horiha (Sandra SPA Pogoń) oddał jeden nieskuteczny rzut, a Roman Chychykalo zakończył mecz bez bramki.

Austria - Ukraina 34:30 (18:17)