2020-01-11 19:55:09

Euro 2020: Pewne zwycięstwo Hiszpanii nad Niemcami! Świetny mecz Alexa Dujshebaeva

Hit grupy C na mistrzostwach Europy dla reprezentacji Hiszpanii! Podopieczni pewnie pokonali Niemców, wygrywając różnicą siedmiu bramek.

Obie drużyny wyszły na parkiet bardzo zmotywowane i nadały szybkie tempo w spotkaniu. Od samego początku w bramce Hiszpanii kapitalnie spisywał się Gonzalo Pérez de Vargas, interwencji swojego bramkarza nie wykorzystali koledzy z drużyny do zbudowania przewagi. Twarda defensywa Niemców utrudniała grę rywalom, którzy także nie mogli zdobyć bramki. Po dwóch minutach gry tablica wyników pokazywała 0:0. Już sam początek starcia zapowiadał pasjonujące widowisko!

Julen Aginagalde miał świetną okazję aby otworzyć wynik spotkania, ale nie pozwolił na to kolega klubowy z PGE VIVE – Andreas Wolff. W 4. minucie w końcu mocnym trafieniem przebił się przez obronę Niemców Aitor Ariño  i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, szybko jednak trafieniem odpowiedział Uwe Gensheimer . W 6. minucie aktualni mistrzowie Europy przechwycili piłkę i kontrę wykorzystał Álex Dujshebaev, dając prowadzenie swojej reprezentacji  na 3:1. W bramce swój show kontynuował Gonzalo Pérez de Vargas i po kolejnej świetnej obronie Hiszpania wygrywała 4:1. Na problemy swoich zawodników musiał zareagować Christian Prokop, prosząc o chwilę przerwy. Po rozmowie z trenerem Niemcy zgubili piłkę, a efektownym trafieniem popisał się Raúl Entrerríos. Po dziesięciu minutach gry reprezentanci Niemiec mieli na swoim koncie tylko jedno trafienie, a rozpędzeni rywale sześć. Niemoc w ataku w końcu przełamał ze skrzydła Uwe Gensheimer.

W 11. minucie między Andresa Wolffa zmienił Johannes Bitter. Bramkarz grający na co dzień w PGE VIVE nie mógł znaleźć sposobu na zatrzymanie Hiszpanów. Bitter  nie poprawił skuteczności w bramce Niemiec i nadal podopieczni Jordiego Ribery pewnie pokonali defensywę przeciwnika i utrzymywali swoje prowadzenie. Po kwadransie gry mistrzowie Europy wygrywali 10:5, ale od tego momentu zanotowali przestój w ataku i podczas słabszego okresu gry rywale odrabiali straty. Po pięciu  bramkach z rzędu w 20. minucie Christiana Prokopa złapali oczko kontaktowe Hiszpanami (9:10). Pod koniec pierwszej połowy mistrzowie Europy znów odskoczyli Niemcom i po trzydziestu minutach starcia wygrywali 14:11. W pierwszej części meczu świetnie zaprezentował się na parkiecie rozgrywający kieleckiego klubu -  Álex Dujshebaev, który wykorzystał wszystkie pięć rzutów.

Po zmianie stron podopieczni Jordiego Ribery szybko podwyższyli swoje prowadzenie do pięciu bramek, ale Niemcy nie zamierzali odpuszczać i gonili rywali. Już w 39. minucie zniwelowali różnicę do dwóch trafień (16:18) i cały czas mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację. Reprezentanci Niemiec w sobotnim meczu grali falami, serię prostych błędów przyczyniały się do budowania przewagi przez przeciwnika. W 42. minucie po bramce mistrzowie Europy znów odskoczyli na pięć oczek. W drugiej połowie Hiszpanie zmienili ustawienie w defensywie, co sprawiło spore kłopoty Niemcom w zdobywaniu bramek. Atak pozycyjny zawodników Christiana Prokopa nie układał się dobrze, a bramkarze notowali słabą skuteczność.

Mistrzowie Europy grali "swoje" na boisku i nie zamierzali zwalniać tempa. W 46. minucie wygrywali 26:18, a rywale nie potrafili odrobić straty. Już do samego końca spotkania Hiszpanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po sześćdziesięciu minutach mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa na Euro 2020.

W tym meczu mogliśmy oglądać w sumie piątkę zawodników, którzy grają w PGE VIVE Kielce. Udany występ zanotował  Alex Dujshebaev (7/7 bramek), dwa trafienia zdobył Ángel Fernández, a Julen Aginagalde i  Daniel Dujshebaev po jednej bramce. W reprezentacji Niemiec zagrał Andreas Wolff, który nie dał rady zatrzymać kolegów z PGE VIVE.

Hiszpania – Niemcy 33:26 (14:11)

Hiszpania: Pérez de Vargas, Corrales – Maqueda 4, Fernández 2, Entrerríos 2, Dujshebaev A 7, Sarmiento 2, Aginagalde 1, Sole 2, Figueras 2, Cañellas 3, Morros, Gómez 4, Ariño 2, Guardiola, Dujshebaev D. 1

Niemcy: Wolff, Bitter - Gensheimer 4, Wiencek, Reichmann 2, Pekeler 5, Weber 2, Michalczik, Hafner 3, Kuhn 2, Bohm 3, Kohlbacher 2, Kastening 2, Schmidt, Zieker, Drux 1

Czy Hiszpanie obronią tytuł mistrzów Europy?