2020-01-11 17:54:00

Euro 2020: Iso Sluijters poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa

Premierowe zwycięstwo na Euro 2020 odniosła reprezentacja Niderlandów, która pokonała Łotwę 32:24.

Trudno było wskazywać faworyta tego spotkania, gdyż naprzeciwko siebie stanęły drużyny, które nie mają doświadczenia w tego typu imprezach. Wiadomo było, że w drużynie Łotwy wiele będzie zależeć od grającego w Vardarze Skopje (od nowego sezonu PSG) Dainisa Kristopansa. To największy gwiazdor tej reprezentacji. Pierwsza połowa nie była jednak zbyt dobra w jego wykonaniu, bo rzucił ledwie jedną bramkę (mecz skończył ostatecznie z siedmioma trafieniami).

O wiele lepiej spisywał się Iso Sluijters z NMC Górnika Zabrze, który przed przerwą miał na swoim koncie pięć bramek – po wznowieniu gry dołożył jeszcze trafienie. Ogółem znany z występów na polskich parkietach rozgrywający spędził na boisko niespełna trzydzieści minut i był drugim najskuteczniejszym szczypiornistą w Niderlandach.

To spotkanie nie było popisem bramkarzy – w pierwszej połowie w sumie odbili oni razem cztery rzuty, a i po przerwie nie grali lepiej. Jednak i bez tego Niderlandy w pierwszej połowie zbudowały sobie bezpieczną przewagę, którą później utrzymywały i zasłużenie wygrały.

Łotwa - Niderlandy 24:32 (10:16)

Łotwa: Kuksa, Purins – Versakovs 4, Strazdins 2, Jurdzs 1, Kristopans 7, Arajs 1, Kreicbergs 5, Ermanis 1, Dude 1, Lilienfelds, Politers 1, Klesniks, Leja, Tuminskis, Pavlovics

Niderlandy: Ravensbergen, Eijlers - Leenders 3, Sluijters 6, L. Steins 3, Benghanen 1, Schagen 2, I. Steins, Schoenaker, Versteijnen 1, Smits 7, Adams 2, Boumhouwer 4, Jerry 2, Baijens, Remer  1