2020-01-11 17:38:56

Euro 2020: Walka do końca i zbawienna interwencja Miklera! Węgry pokonują Rosję

To było interesujące spotkanie! Reprezentacja Węgier pokonała Rosję 26:25. W ostatnich sekundach Sborna miała szansę na wyrówananie wyniku, jednak Dibirov nie zdołał pokonać stojącego między węgierskimi słupkami Rolanda Miklera.

Rywalizacja Rosjan z Węgrami upływała pod znakiem remisu. Przez pierwszych trzydzieści minut meczu wskazanie faworyta było niemalże niewykonalne. Żadna z ekip nie wychodziła na większe prowadzenie. Zawodnicy wykorzystywali błędy rywali, które najczęściej zamieniali na kontrataki. Straty pojawiały się jednak po obu stronach, co przekładało się na to, że kibice oglądali wyrównane widowisko. Kilka skutecznych parad zaprezentował Roland Mikler. Dopiero pod koniec pierwszej odsłony Węgrzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Rosjanie nie dopuścili do powiększenia tej różnicy. Szczypiorniści schodzili na przerwę przy wyniku 14:13 na korzyść Madziarów.

Po powrocie na parkiet węgierska drużyna prędko powiększyła przewagę. W 37. minucie byli już lepsi od przeciwników o cztery bramki. Wtedy szkoleniowiec Sbornej zdecydował się na krótką naradę ze swoimi podopiecznymi. Ta sprawiła, że Rosjanie nieco zniwelowani straty. Wciąż jednak nie wystrzegali się błędów. Niezwykle kosztowne mogły okazać się między innymi chybione rzuty przez całą długość boiska. W ich grze nastąpiły również przestoje, które zwiększały szanse rywali na odniesienie zwycięstwa.

W drugiej odsłonie zawodnicy z Rosji nieustannie starali się dogonić rywali. Udało im się to na cztery minuty przed gwizdkiem kończącym spotkanie. Rywalizacja znów nabrała rumieńców, a kibice byli coraz bardziej podekscytowani. Wydawało się, że skuteczna interwencja Miklera przeważyła o losach starcia. Na niecałą minutę przed końcem Rosjanie przejęli jednak piłkę i starali się doprowadzić do remisu. Ostatnia próba należała do Dibirova. Nieomylny zazwyczaj skrzydłowy musiał uznać wyższość Rolanda Miklera, który po raz kolejny pochwalił się swoim kunsztem bramkarskim i został MVP spotkania. Węgrzy zwyciężyli 26:25.

Węgry -  Rosja 26:25 (14:13)

Węgry: Szekely, Mikler - Sipos 1, Balogh 7, Ligetvari 2, Boka 3, Gyori 2, Nagy 1, Rosta, Mathe, Banhidi 4, Szita 5, Fekete, Ubornyak, Hotnyak 1, Toth;

Rosja: Zabolotin, Kireev - Santalov 5, Shishkarev 2, Kovalev, Shkurinskiy 2, Gorbok, Atman, Kalarsh 4, Dibirov 3, Soroka, Kotov, Ermakov 1, Andreev 2, Zhitnikov 2, Kosorotov 4;