2020-01-10 22:16:27

Euro 2020: Norwegowie zdominowali Bośnię i Hercegowinę! Strzelecki popis Sagosena

W drugim sobotnim meczu grupy D na mistrzostwach Europy  Norwegowie pewnie pokonali Bośnię i Hercegowinę 32:26. Skutecznością popisał się rozgrywający Sander Sagosen, który zdobył dwanaście bramek.

Przed rozpoczęciem Euro 2020 ze składu Norwegii wypadł Bjarte Myrhol. Obrotowy w listopadzie miał problemy z jelitami i żołądkiem i wtedy zdecydowano o operacji, zabieg się udał, a doświadczony kołowy wracał tak szybko do zdrowia, że znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy. Jednak miał nawrót choroby i musiał wrócić do szpitala.

Bośnia i Hercegowina w pierwszych minutach starcia postawiła trudne warunki faworytom spotkania - reprezentantom Norwegii. Od samego początku w bramce Bośni i Hercegowiny świetnie spisywał się Benjamin Burić, dzięki jego interwencjom koledzy zbudowali prowadzenie. Dwie bramki z rzędu zdobył były zawodnik Azotów Puławy - Nikola Prce i jego reprezentacja wygrywała 2:0. Dopiero w 5. minucie padła pierwsza bramka dla Norwegów, a na listę strzelców wpisał się Petter Overby. Po chwili Torbjørn Sittrup Bergerud zatrzymał rzut rywali, a Magnus Rod doprowadził do remisu. W 11. minucie podopieczni Christiana Berge wygrywali 6:4, ale na powiększenie prowadzenie Norwegom nie pozwalał grający na co dzień w SG Flensburg-Handewitt Benjamin Burić. Bośnia i Hercegowina nie zamierzała odpuszczać i konsekwentnie odrabiała straty. W 18. minucie skuteczny z linii siódmega metra był niezawodny Nikola Prce i po tej bramce tablica wyników znów pokazywała remis (9:9).

W kolejnych minutach Bośniacy mieli coraz większe problemy z pokonaniem kapitalnie broniącego Kristiana Saeveraasa. Dzięki jego interwencjom Norwegowie systematycznie powiększali różnicę i po pierwszej części meczu wygrywali 17:12.

Po zmianie stron wicemistrzowie świata przejęli inicjatywę na parkiecie i dalej podwyższali swoje prowadzenie. Drużyna Bilala Sumana nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie goalkeepera przeciwnika, a popełniane proste błędy Norwegowie zmieniali na kolejne trafienia. Bośnia i Hercegowina nie dała rady  zatrzymać jednego z kluczowych zawodników Norwegii Sandera Sagosena, który bombardował bramkę rywali. Norwegowie kontrolowali już przebieg meczu do samego końca. Bośnia i Heregowina nie była w stanie odrobić strat i musiała uznać wyżśzość reprezentacji Christiana Berge.

Norwegia – Bośnia i Hercegowina 32:26 (17:12)

Norwegia: Saeveraas, Bergerud – Nikolaisen, Sagosen 12, Overjordet, Overby 5, Joendal 2, Bjornsen 1, Gullerud 2, Johannessen 3, O’sullivan 1, Tangen 2, Reinkind, Gulliksen 2, Blonz 1, Rod 2

Bośnia i Hercegowina :Grahovac, Burić B. – Ovcina 1, Perić 3, Panić 4, Buriś S. 2, Mandić, Haseljić 3, Terzić 1, Karacić, Prce 7, Vranjes 3, Malinović 2, Hamidović, Predragović, Vegar

Czy Norwegia zdobędzie medal na Euro 2020?