2020-01-10 22:05:28

Euro 2020: Popis Szwedów, Szwajcaria bez szans

Pewne zwycięstwo Szwedów na otwarcie Euro 2020! Reprezentacja Trzech Koron nie dała żadnych szans Szwajcarii i wygrała 34:21.

Chwilę po zakończeniu meczu Polaków ze Słowenią na parkiet wybiegli grupowi rywale naszej drużyny, a więc współgospodarze turnieju – Szwedzi, którzy mierzyli się ze Szwajcarią. Oczywiście faworytem wydawali się miejscowi, ale pierwsze minuty spotkania były mocno wyrównane, choć już w 7. minucie Szwecja prowadziła 5:3.

Przewaga Szwedów zaczęła jednak rosnąć szybko, i gdy po dwóch bramkach bramkarza – Andreasa Palicki prowadzili oni już 11:6 o czas poprosił trener Szwajcarów (15. minuta). Później gospodarze jeszcze lekko odskoczyli, a następnie kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Po przerwie początkowo oglądaliśmy już wyrównany pojedynek – ale cały czas przewagę mieli Szwedzi. Z czasem jednak przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć i ostatecznie odnieśli oni wysokie zwyciestwo.

W następnej kolejce – 12 stycznia o godzinie 16 rywalem Polaków będzie właśnie Szwajcaria.

Szwecja - Szwajcaria 34:21 (20:13)

Szwecja: Palicka 2, Appelgren - Darj, Henningsson 1, Tollbring 6, Petteresson 3, Jeppsson, Pallas, Lagergren 3, Gottfridsson 2, Arnesson 2, A. Nilsson 6, Nielsen 1, Du Rietz 6, Chrintz, L. Nilsson

Szwajcaria: Portner, Bringorf - Schmid 4, Meister 3, Rubin 3, Svajlen, Lier 2, Sidorovitz 1, von Deschwanden, Raemy 2, Rothlisberger, Kuttel 1, Maros 1, Tominec 1, Gerbl 1, Milosević 2

Czy Polska będzie w stanie pokonać Szwajcarię?