2020-01-10 20:39:48
Michał Szpulak

Euro 2020: Austriacy zgodnie z planem, współgospodarze pokonali Czechów

Po wyrównanym meczu reprezentacja współgospodarzy – Austriaków pokonała Czechy w swoim pierwszym meczu grupy B Mistrzostw Europy. Zdecydowanym liderem Austriaków był Nikola Bilyk.

W Austrii presji na wynik nie ma, każdy doskonale wie na co stać drużynę prowadzoną przez słoweńskiego szkoleniowca Alesa Pajovicia. Przy 12-tysięcznej Wiener Stadthalle byli faworytem w starciu z Czechami. Pierwsza połowa zaczęła się na zasadzie bramka za bramkę i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa gole różnicy. Do przerwy Czesi okazali się lepsi prowadząc 14:13.

W drugiej części spotkanie wyglądało bardzo podobnie, a Austriacy statycznie utrzymywali dwie, bądź trzy bramki przewagi. Ostatecznie drużyna Jana Filipa i Daniela Kubesa uległa gospodarzom 29:32. Kapitalne zawody w barwach Austriaków rozegrał Nikola Bilyk, który zdobył 12 bramek.

Martin Galia (Górnik Zabrze) i Ondrej Zdrahala (Orlen Wisła Płock) zagrali zgoła odmienne spotkania, Zdrahala rzucił pięć goli, natomiawst jego kolega na bramce zanotował zaledwie dwie interwencję na jedenaście rzutów (11%).

Czechy  –  Austria  29:32 (14:13)

Czechy: Galia, Hrstka 6, Becvar 3, Jurka 2, Horak 1, Kasparek 3, Babak 3, Cip 2, Zdrahala 5, Mubenzem 2, Zeman 2, Mrkva, Mojzis, Solak, Klima, Vanco.

Austria: Bauer, Bożović 7, Weber 3, Posch 3, Frimmel 3, Bilyk 12, Santos 2, Wagner 2, Eichberger, Brandfellner, Dicker, Herburger, Zeiner, Zivkovic, Hutecek, Jochmann