2022-01-13 19:33:48
Michał Szpulak/Wojciech Staniec

ME 2022, gr. E: Trudna przeprawa Hiszpanów z Czechami, Szwecja lepsza od Bośni

Reprezentacja Hiszpanii pokonała po trudach ekipę Rastislava Trtika na inaugurację Euro 2022 różnicą dwóch trafień. Z kolei w drugim spotkaniu tej grupy Szwedzi rozbili Bośnię i Hercegowinę.

Szwedzi to jeden z faworytów do końcowego triumfu na mistrzostwach Europy. Na inaugurację turnieju zmniejszyli się z Bośnią i Hercegowiną. Reprezentacja "Trzech Koron" już w pierwszym spotkaniu turnieju pokazali siłę.

Zawodnicy ze Skandynawii od samego początku mieli sporą przewagę, obie połowy zgodnie wygrali różnicą sześciu bramek i ostatecznie wygrały dwunastoma trafieniami.

Szwecja - Bośnia i Hercegowina 30:18 (17:11)

Hiszpanie mieli problemy ze zdobyciem pierwszego gola, a udało się to po 5 minutach Jorge Maquedzie. Świetnie w bramce zawody zaczął Gonzalo Perez de Vargas, ale i Tomas Mrkva w bramce Czechów dawał radę. Czesi po chwili wyszli na dwie brami przewagi za sprawą Stanislava Kasparka, a Hiszpanie byli bezradni w ataku pozycyjnym. Ian Tarrafeta po dwóch minutach jednak dał prowadzenie swojej ekipie 5:4. Do końca pierwszej połowy Hiszpanie kontrolowali wynik i wygrali ją 14:11.

W drugiej połowie nadal świetnie spisywał się Tomas Mrkva, a Hiszpanie szaleli ze wściekłości nie mogąc pokonać kapitalnego bramkarza z Czech. Trzy razy przy rzucie pomylił się Adria Figueras, dla którego Mrkva stał się koszmarem. Tomas Babak dawał jeszcze nadzieję swoim kolegom przy stracie dwóch zawodników na parkiecie. Hiszpanie wyszli na cztery bramki przewagi, ale po chwili Jakub Hrstka znowu złapał kontakt (20:19).Ostatecznie sa sprawą między innymi Ferrana Sole Hiszpanie odskoczyli nieznacznie Czechom i wygrali inauguracyjne spotkanie 28:26.

MVP meczu został Tomas Mrkva, bramkarz reprezentacji Czech.

Hiszpania  - Czechy  28:26 (14:11)