2020-01-06 20:35:32
Mateusz Kaleta

Niemcy gotowi na Euro. Wielki powrót, klasę potwierdzili bramkarze

Reprezentacja Niemiec była jedną z pierwszych, która ogłosiła kadrę na zbliżające się mistrzostwa Europy. Selekcjoner Christian Prokop zabiera na turniej 17 zawodników, wśród których jest też bramkarz PGE VIVE Kielce, Andreas Wolff. Podczas sparingów Niemcy potwierdzili, że są gotowi na Euro. Klasę pokazali szczególnie bramkarze.

Nasi zachodni sąsiedzi wygrali dwa ostatnie mecze kontrolne przed turniejem. Najpierw pokonali 33:25 Islandię, a następnie triumfowali z gospodarzami mistrzostw, Austrią 33:28. W tym pierwszym spotkaniu bohaterami zostali golkiperzy: Andreas Wolff i Johannes Bitter.

Kapitan PGE VIVE Kielce bronił w pierwszej połowie i osiągnął 46% skuteczności. Po przerwie zmienił go Bitter, zawodnik TVB Stuttgart, dla którego był to pierwszy mecz w narodowych barwach po pięciu latach, czyli dokładnie 2030 dniach. 37-latek także bronił doskonale. Po przerwie zanotował 45% skutecznych obron.

Islandczycy zagrali w tym meczu osłabieni - m. in. bez Arona Palmarssona z FC Barcelony. Grali za to przyszli zawodnicy PGE VIVE: prawoskrzydłowy Sighvaldi Gudjonsson zdobył dwie bramki, a środkowy rozgrywający Haukur Thrastarson - jedną.

Po spotkaniu z Austriakami selekcjoner narzekał z kolei trochę na skuetczność swojego zespołu w ataku, ale znów świetnie w bramce spisywał się Bitter. Najskuteczniejszy był natomiast lewoskrzydłowy Patrick Zieker, autor sześciu goli.

Niemcy zagrają na mistrzostwach Europy w grupie C razem z Hiszpanią, Łotwą oraz Holandią.