2019-12-17 08:01:31

II liga gr. 1: Podsumowanie 13. kolejki

W minioną sobotę rozegrano 13. kolejkę II ligi grupy pierwszej. Sprawdźmy, kto cieszył się z wygranej w tej serii?

Ze zwycięstwa na wyjeździe mogli cieszyć się zawodnicy TS Zew Świebodzin, którzy pokonali Moto-Jelcz Oława. Goście rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 3:0 i od samego początku Moto-Jelcz musiał odrabiać straty do rywali. Dobrze w drużynie TS Zew Świebodzin funkcjonowała defensywa, która sprawiała problemy rywalom. W pierwszej połowie przyjezdni zbudowali trzy bramki przewagi. Po zmianie stron zmotywowani gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Zawodnicy zdobyli trzy bramki z rzędu i w 33. minucie tablica wyników pokazywała 15:15. Pojedynek stał się bardzo zacięty i do samego końca żadna z drużyn nie odpuszczała. Ostatecznie po nerwowej końcówce lepszy o jedno oczko był TS Zew Świebodzin.

W tej serii rozgrywek SKS Orlik Brzeg zmierzył się z KPR-em Wolsztyniak Wolsztyn. Wynik meczu otworzył Kamil Stypiński, ale na pierwsze trafienie gospodarzy KPR odpowiedział pięcioma bramkami z rzędu. SKS musiał gonić rywali, ale KPR systematycznie powiększał prowadzenie. Po trzydziestu minutach przyjezdni wygrywali 17:11. W drugiej części meczu gospodarze konsekwentnie odrabiali straty, goście nie byli w stanie utrzymać przewagi i emocje rosły na parkiecie. W 47. minucie goście wygrywali już tylko 26:24 i do samego końca emocji nie brakowało. KPR jednak nie dał sobie wyrwać zwycięstwa z rąk i zdobył komplet punktów.

ŚKPR Świdnica wygrał we własnej hali z UKS-em Trójka Nowa Sól. Goście w pierwszej połowie nie radzili sobie głównie w ataku, co było spowodowane świetną postawą bramkarza gospodarzy. Damian Olichwer  w pierwszej części obronił wszystkie cztery rzuty karne rywali. UKS nie był w stanie odwrócić losów mecz i z punktów mógł cieszyć się zespół ŚKPRu. – Cieszy przede wszystkim zwycięstwo, ale w meczu było już widać już zmęczenie zawodników długim sezonem. Mamy jednak do rozegrania jeszcze mecz zaległy w Kościanie i trzeba się do niego przygotować – mówił spotkaniu Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u.

W tej serii rozgrywek SKF KPR Sparta Oborniki zagrał z MKS-em Tęcza Folplast Kościan. Pierwsza połowa należała do gości, którzy dominowali na parkiecie i pozwolili rzucić rywalom tylko pięć bramek. Po zmianie stron gospodarze poprawili swoją skuteczność, wykorzystali dekoncentrację przeciwnika i odrabiali straty. Ostatnie minuty były nerwowe, ale triumfowali zawodnicy MKS Tęcza Folplast Kościan.  - Bardzo ważne zwycięstwo dla nas, bo nie tylko punkty, ale potrzeba odbudowy morale po 2 słabszych występach. A do tego z mocnym rywalem. W pierwszej połowie zagraliśmy znakomicie w obronie plus rewelacyjny Nosek za plecami. Spartanie zdołali nam rzucić tylko 5 bramek z czego 3 po rzutach karnych. W drugiej połowie nasza koncentracja trochę spadła a i zmęczenie dało znać o sobie. Do tego słabo radziliśmy sobie z obrona 5:1. W 55 minucie zrobiło się trochę nerwowo bo gospodarze doszli nas na trzy bramki. Ale samą końcówkę wyraźnie wygraliśmy do czego mocno się przyczynił "Siwy". Podziękowania dla Hałastry! Czuliśmy się prawie jak u siebie – skomentował trener MKS-u, Dawid Nowak.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie nie dało szans drużynie EUCO-UKS Dziewiątka Legnica, która w pierwszej połowie zdobyła tylko pięć oczek. Gospodarze rozbili drużynę z Legnicy, wygrywając 35:17. SPR Oleśnica postawił trudne warunki MKS Żagiew Dzierżoniów i ambinie walczył przez cały pojedynek. Po zaciętym meczu lepszy jednak był MKS.